Rände tõttu Eesti kodanike arv väheneb, enim tuleb juurde Vene ja Ukraina kodanikke

Eesti,
- Updated
Inimesed
©UU
Inimesed

Eesti kodanike arv Eestis välisrände tõttu väheneb, juurde tuleb aga kõige rohkem Vene ja Ukraina kodanikke, selgub statistikaameti esmaspäeval avaldatud andmetest.

“Jah, Eesti kodanike arv mingi määral väheneb. Osaliselt on see ka sellest tingitud, et siin elavad vanemad inimesed on enamasti Eesti kodanikud, ja (nende osakaal kahaneb – BNS) lihtsalt juba loomuliku iibe tõttu,” ütles statistikaameti vanemanalüütik Alis Tammur esmaspäeval BNS-ile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Välisrändes osalevad rohkem nooremad inimesed, nähtub statistikaameti andmestikust.

“Muidugi tuleb siia Venemaa ja Ukraina kodanikke rohkem kui Euroopa Liidu omasid,” lisas Tammur, tuues siiski välja, et statistikaameti uus metoodika võimaldab näidata ka Euroopa Liidu kodanike suuremat rännet.

Eestisse rändas eelmisel aastal sisse 15 413 ja Eestist välja 13 003 inimest. Sisserändajatest 52 protsenti ehk 8015 inimest olid Eesti kodanikud, samas kui väljarändajates olid Eesti kodanikud 69 protsenti ehk 8972 inimest.

Sisserännanutest kaheksa protsenti ehk 1233 olid Venemaa ja sama palju ka Ukraina kodanikud. Väljarännanutest oli Venemaa kodanikke viis protsenti ehk 650 inimest.

Euroopa Liidu kodanikest saabus mullu Eestisse enim soomlasi – kuus protsenti ehk 925 inimest. Soomlaste kõrval saabus rohkem inimesi ka Saksamaalt ja Suurbritanniast. “Just nii-öelda “vana” Euroopa osast, arenenumatest maadest tuleb inimesi rohkem, aga tuleb ka Poolast, Slovakkiast,” rääkis Tammur. “Kindlasti on siin Eesti ülikoolidel oma roll,” lisas statistikaameti vanemanalüütik.

Tammuri sõnul avaldab statistikaamet rahvastiku andmed kodakondsuse järgi juuni alguses.

Möödunud aastal Eesti arvestuslik rahvaarv kasvas tänu rändele, mis oli plussis 2410 inimesega. Loomulik iive, mis näitab surmade ja sündide vahet, jäi 1336 miinusesse.

BNS

Foto: Postimees 

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused