Rannakalur Leo Bergström: “Kas nüüd hakkab valitsus likvideerima rannakalureid?”

Eesti,
- Updated
Leo Bergström

Rahvavaenulik kärpevalitsus tegi avalikuks eelnõu ajaloolise kalapüügiõiguse jaotusest. Elektrist jäi väheseks, nüüd asutakse likvideerima kalureid. Jõhkralt ja küüniliselt.

Lääne-Virumaal tegutsev kutseline rannakalur, Haljala vallavolikogu liige Leo Bergström (EKRE): „Eelnõu seletuskirjas on ilusti tabelid reas ja toodud põhjendused, miks vähendada püügivahendeid. Süüvisin ühte tabelisse ja mis ma näen – ilus petukaup, mis petukaup.“

Ta toob näiteks, et Lääne-Virumaal tegutseb 95 ettevõtjat-kalurit ja püügivõimsus väheneb tabeli järgi vaid 14 kaluril alla lubatud 10 võrgu piiri, kellel tuleb pillid kotti panna: „Targu on kistud välja vaid need 14 kalurit, aga kalapüügiseadus sätestab veel kitsendusi, mis tabeli koostamisel(mõrrapüük) targu välja jäeti. Minu arvutused näitavad, et 95 kalurist-ettevõtjast 59 peaks edaspidi kaldalt merd vaatama…

Leo Bergström on aastaid töötanud ametnikuna kalanduses ja tegi neid tabeleid ning teab, kuidas asjad käivad.

„Ilus jutt, et küll kalapüügiseadus kah paremaks tehakse, on lihtsalt sooja õhu puhumine. Kalurid peavad seljad kokku panema, muidu…“ ütleb Bergström, lisades, et kala läheb väga-väga kalliks.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused