Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Raplas kogunenud inimesed nõudsid Maanteameti juhtkonna tagasiastumist ja ähvardavad Toompeale tulla

17.08.2016
LIIKLUS

Kolmapäeval Raplas kogunenud huvigruppide esindajad, kes vastustavad maanteeameti teenindusbüroode teenuste kärpimist väiksemates kohtades, nõuavad ameti juhtkonna tagasiastumist ja ähvardavad vastasel korral Toompeale meelt avaldama tulla.

“Tegime ettepaneku maanteeameti juhtkonnale tagasi astuda,” ütles koosolekut modereerinud Juuru vallavanem Margus Jaanson kolmapäeval BNS-ile. “Ja kui nemad ei astu, siis võtab keegi teine vastutuse. Me oleme suhteliselt pikalt nende teemadega kokku puutunud, riiki ei saa selliselt juhtida!” lisas Jaanson.

“Me oleme seda meelt, et oleme teel Toompeale. See peab kuskilt otsast pihta hakkama,” lisas Juuru vallavanem.

Tema sõnul leiti koosolekul, et tuleb luua analoogiliselt ühendusega Avalikult Rail Balticust üle-Eestiline organisatsioon, kes maanteeameti teenindusbüroode teemaga tegelema hakkab.

“Paraku muud moodi me selle ametiga enam suhelda ei saa, sest me oleme kõik instantsid ära proovinud, me oleme kaasanud kõik kümme omavalitsust, kõik kümme omavalitsusjuhti on pöördumise teinud nii majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, peaministrile ja teistele,” rääkis Jaanson.

“Me oleme täna seisus, kus meiega ei arvestata. Reform, mis on pandud rahaeesmärki teenima – inimesed maksavad selle omalt poolt riigilõivudega kinni,” rääkis Jaanson, lisades, et samal ajal näitab maanteeamet kasumit. “See ei ole normaalne olukord. Sel juhul võiks ju selle riigi käest hoopis ära võtta ja mõni eraettevõte võiks seda teenust pakkuda,” leidis Jaanson.

Raplamaa Omavalitsuste Liit, Rapla maavalitsus ja Rapla vallavalitsus on kolme kuu vältel pidanud kirjavahetust maanteeameti juhtidega, pöördunud nii peaministri, regionaalministri kui majandus- ja kommunikatsiooniministri poole, et edasi anda Raplamaa elanike, autoettevõtete ja autokoolide esindajate tõsist rahulolematust seoses maanteeameti Rapla esinduses toimuvaga. Nimelt plaanib maanteeamet Rapla teeninduse pakutavaid teenuseid oluliselt kärpida.

Kolmapäevasel koosolekul osales 45 inimest ning selle lõpus võeti vastu ka teemakohane pöördumine, ütles Jaanson.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja selle Harju-Raplamaa ringkond nõuavad samuti, et inimeste häält võetaks kuulda. Ürituse üks initsiaatoreid oligi EKRE Rapla osakonna juht, ettevõtja, Rene Kokk. Lehel petitsioon.ee viidi läbi ka allkirjade kogumine vastavale petitsioonile.

BNS- UU

FOTO: PM/Scanpix