Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Rassismivastane parklamiiting – ei midagi erilist, kandvaks sõnaks “f…k”

-
10.06.2020
BLM loosungeid topitakse igale poole. Pilt on illustratiivne ega ole seotud kõnealuse miitinguga.
© Reuters/Scanpix

Kolmapäevaõhtust “Black Lives Matter” miitingut võib hinnata lahjaks, sest ka teema on lahja.

Uued Uudised hindavad juhtunut ERR-i, Delfi ja Postimehe piltmaterjali järgi – vähe rahvast, aafriklasi praktiliselt polnud, peamiselt noored naised ja mehed ehk “vihased valged vasakliberaalid.” Ingliskeelsete loosungite järgi võib eeldada, et palju oli mitte-eesti valgeid kuskilt Lääne-Euroopast.

Üks korraldajatest Anrike Piel ütles Postimehele, et siinne mustanahaliste vähemuskogukond on väga väike. Ilmselt ta ei tea, et ainult Nigeeria kodanikke on Eestis rahvastikuregistri andmetel üle 800, ja ilmselt on suur osa neist Tallinnas.

Postimehe noored ajakirjanikud vahendavad ühe neiu sõnu: “Ma isiklikult olen nõus käed külge panema, kui on vaja.” Nii palju siis rahumeelsest miitingust ja vägivallatusest – tüdruk põrutaks ka tänavakividega. Mille poolest te siis “rassistidest” paremad olete?

Noorpostimehed leidsid kohe kohapealt nagu tellitult ka “rassisti”: “Tõnu teatas ajakirjanikule, et vihkab tumedanahalisi, sest peab neid lollideks ja neist on hiljem “vaid probleemid”. “Me tulime vaatama, kui palju Eestis neegreid on – neid on liiga palju,” teatas Tõnu. “Eesti politsei peaks nad julmalt maha suruma, et ei tekiks sellist võimalust nagu see pronksiöö,” kommenteeris ta.”

Kuni Postimehel pole ette näidata klippi mehe ütlusest, võib seda libauudiseks pidada. Väheusutav, et kohal oli keegi nii vastaliselt meelestatu, küll aga on usutav, et Postimehe ajakirjanikud on nagu Marian Võsumets, kes noppis üles kaks joodikut ja pookis nad tõrvikurongkäigu külge.

Huvitav on see, et mees tuli vaatama, kui palju on neegreid, piltide järgi neid eriti pole, aga mees leiab ikka, et neid on liiga palju. Ega Tõnu järsku Stroomi rannast pärit pole?

Igal juhul tasuks järgmine kord tema suhu panna midagi usutavamat, “julmalt maha suruma” ei tundu eriti loogiline, sest miks ja kuidas peaks seda tegema, kui selliseid meetmeid vajavaid konflikte pole olnud. Ajakirjanikuhakatistel napib väljamõtlemisel loogilist mõtlemist.

Üks neiu oli plakatiga “Rassismil on väikese noku energia”. Selle kohta on anekdoot, kus naine kähvab mejele, et too on maailma vastikuim mees, too aga küsib vastu: kuidas sa kõiki teisi maailma mehi nii hästi tunned? Küsikski siis otse – kui paljude rassistidega on ta maganud, et seda teab? Ja on ta seda teinud ka mustadega, teades teistmoodi energiaid? Öelgu siis, kohe välja, keda ta seksipartneritena eelistab, selleks pole vaja BLM-poliitikat.

Ei ole mõtet vehkida loosungitega, mille sisu on labane, nagu ka arvukad “fuck”- loosungid. Oli ka loosung “Black trans lives matter” ja kandja taset väljendav “Fuck white supremacy”. Nähes mustanahalist eestikeelse loosungiga tekkis paratamatult küsimus: kas ta räägiks selle jutu ka eesti keeles ette?

Tore, et see miiting toimus – nüüd teame, millised on Eesti valged vihased vasakliberaalid.