Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ratas jättis piirivalvurite hukkumist puudutavatele küsimustele sisuliselt vastamata

-
17.05.2017
Laadime sisu...

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadikud küsisid infotunnis peaminister Jüri Rataselt, kas Haapsalu piirivalvurite hukkumise päeval, 28. juunil 2016 töötasid kõik piirivalveradarid, mis võinuks tagada Lääne-Eesti ja antud sündmuskoha jälgimist.

Samuti tundsid EKRE saadikud huvi, kas piirivalvurite mootorpaadi vööris oli kaamera, mis salvestas paadi sõidusuunas avanevat vaadet ja milline on praegu Eesti võimekus rannakaitse kontseptsioonis, kui hea kontroll on Eestil selle üle, mis toimub vee all. Ja kui see ei ole kõige paremas korras, siis mis on tegevusplaan praeguse valitsuse ajal seda kontrolli parandada ja veealuse pildi nägemise võimekust suurendada?

Peaminister Ratas ei vastanud sisuliselt ühelegi küsimusele. “Kui te küsite, mis kellaajal mingid radarid töötasid ja mis kellaajal ei töötanud, siis ei, sellist infot mul siin infotunnis teile küll minuti täpsusega öelda ei ole. Küll on mul teile öelda seda, et tänaseks on õnnetusega seotud juhtumi uurimine lõppenud ja on tehtud kindlaks järgnevad õnnetusega seotud asjaolud. Nimelt kõigepealt, et tegemist oli õnnetusjuhtumiga. Õnnetuse põhjustas uurimise kogutud andmete põhjal asjaolu, et paadi juht lasi suurel kiirusel liikunud paadi roolist lahti, paat tegi seejärel järsu pöörde, mille tagajärjel mõlemad mehed vette kukkusid. Roolist lahtilaskmise põhjust uurimine tuvastada ei suutnud. Samuti uuriti seda, kas mõlemad piirivalvurid kandsid õnnetuse ajal päästevesti ning kas vestid olid töökorras. Võib öelda, et mõlemad kandsid päästevesti,” seletas Ratas.

Küsimusele, kas piirivalvurite paadi vööris oli kaamera, vastas peaminister, et on täiesti veendunud, et politsei- ja piirivalveamet on varustanud kõik oma seadmed ja masinad parima tehnikaga, mis on Eesti võimaluste juures olemas ja kättesaadavad.

“Kindlasti on Eesti riigil üsna hea võimekus veepealse olukorra kontrollimiseks ja seiramiseks ning meil on ka päris hea võimekus koostöös oma partnerite ja liitlastega jälgida kõike seda, mis toimub vee all,” lisas Ratas.

Uued Uudised kirjutas eile, et Haapsalu piirivalvurite surm ei pruukinud olla pelgalt traagiline õnnetus.