Raul Siem astus väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri ametisse

Eesti,
- Updated
©UU
Raul Siem

Riigikogu ees andis teisipäeval ametivande Raul Siem, kes astus väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri ametisse.

Esmaspäeval nimetas president Kersti Kaljulaid vastavalt peaminister Jüri Ratase ettepanekule Raul Siemi väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministriks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Minister astus ametisse Riigikogu ees ametivande andmisega.

“Austatud Riigikogu aseesimees! Austatud Riigikogu! Austatud peaminister! Asudes täitma Vabariigi Valitsuse liikme kohustusi, olen teadlik, et kannan selles ametis vastutust Eesti Vabariigi ja oma südametunnistuse ees. Tõotan pühalikult jääda ustavaks Eesti Vabariigi põhiseaduslikule korrale ning pühendada oma jõu eesti rahva heaolu ja tuleviku kindlustamisele,” ütles Siem täna kella 10 paiku  Riigikogu ees.

Peaminister Jüri Ratase sõnul ühineb Raul Siem valitsusega väljakutseterohkel ajal, mil sisse elamiseks ei ole pikalt mahti ning käised tuleb kohe üles käärida.

“Soovin uuele ministrile pealehakkamist ja kiiret süvenemist. Loodan, et Siemi panus oma valitsusalas Eesti COVID-19-ga kaasnenud kriisist väljatoomisel saab olema tõhus. Samuti ootab teda vastutusrikas roll meie digiriigi arendamise eestvedamisel, kodumaiste ettevõtete toetamisel välisturgudel ning Eestisse välisinvesteeringute meelitamisel,” ütles Ratas.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kutsus eelmisel reedel oma valitsusdelegatsioonist tagasi senise ministri Kaimar Karu. Väliskaubandus- ja infotehnoloogia valdkonna poliitilise juhtimise eest vastutab koalitsioonilepingu kohaselt EKRE, kes pakkus uueks ministriks välja Raul Siemi.

 

RAUL SIEMI CV

Sündis 5. juunil 1973

2019-2020 oli ta siseministeeriumis ministri nõunik

2018 oli OÜ Daan Õigusbüroo juhataja.

2011-2018 oli Advokaadibüroo Hansalaw jurist konsultant

2007-2011 oli Tallinna Vangla direktori asetäitja julgeoleku ja järelevalve alal

1999-2007 oli Maksu- ja Tolliameti maksuvõlgade sissenõudmise osakonna juhataja

Lõpetas 1996. aastal Eesti Riigikaitse Akadeemia politsei õppesuunal ja 2002. aastal SA Õigusinstituudi õigusteaduse erialal

Valdab eesti, inglise, vene ja soome keelt

Kuulub Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda

Abielus, kolme lapse isa

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused