Raul Siem: Eesti e-valimiste süsteemi ei suudagi keegi revideerida ja see on oht Eesti julgeolekule

Eesti,
©UU
Raul Siem

Olukord, kus Eesti riigis kasutatakse e-valimiste läbiviimiseks süsteemi, mille turvalisust ei suuda keegi hinnata, on oht Eesti julgeolekule, leiab endine IT-minister Raul Siem (EKRE).

Raul Siem jõudis jaanuari keskel, enne valitsuse vahetust anda riigi tugiteenuste keskusele (RTK) ülesande kuulutada välja riigihanke valimiste infosüsteemide ja protsesside turvalisuse auditeerija leidmiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Paraku selgus üsna pea, et kogu Euroopa Liidus ei ole võimalik leida ühtegi ettevõtet, kes Eesti e-valimisi terviklikult auditeerida suudaks. „Valimiste tervikliku auditi hanke viis läbi riigi tugiteenuste keskus ja see lõppes märtsis, kuid paraku ükski pakkuja hanke võitjaks ei kvalifitseerunud,” ütles Fortele majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiesindaja.

Seejärel kuulutati välja kolm väiksemamahulisemat hanget, kuid ka neile ei kvalifitseerinud ühtegi ettevõtet.

Asjaolu, et majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi hinnangul on meil kasutatav e-valimiste süsteem sedavõrd unikaalne, et on tekkinud suutmatus leida vajalikku kompetentsi, kes oleks võimeline seda unikaalset süsteemi auditeerima, Raul Siemi kurjaks ajaski.

„See jutt on ju lausa ohtlik,” põrutab ta. „See tähendab otseselt seda, et me kasutame oma riigi seadusandliku ja sellest tuleneva täidesaatva võimu moodustamiseks süsteemi, mille turvalisust ei ole keegi, peale süsteemi looja, võimeline hindama. See on minu hinnangul otsene oht riigi julgeolekule!”

Veelgi enam, Raul Siem nõuab e-valimiste süsteemi seniks kasutuselt maha võtta, kuni on leitud pädevad audiitorid, kes oleksid võimelised sõltumatult süsteemi turvalisust auditeerima.

Allikas: Forte

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused