Raul Siem: riigikontrolli audit kinnitab e-residentsuse kasumlikkust

Eesti,
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi (EKRE) sõnul on riigikontrolli e-residentsuse programmi audit väga vajalik ning kinnitab e-residentsuse kasu Eesti majandusele.

Täna avalikustas riigikontroll Eesti e-residentsuse programmi tulemuslikkust hindava auditi. Eesti e-residendiks saada soovijate taustakontroll ning rahvusvaheline infovahetus vajab põhimõttelisi muudatusi, et vähendada kehtiva kriminaalkaristuse ja ärikeeluga välismaalaste võimalusi saada e-residendiks, leidis riigikontroll.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigikontroll järeldas, et 2014. aasta detsembris algatatud e-residentsuse programmi tulud hakkasid esimese viie tegevusaasta lõpuks ületama kulusid. Samas ei suuda praegune eel- ja järelkontroll tagada, et programmis osalevad üksnes õiguskuulekad välismaalased.

“Riigikontrolli audit on esimene omataoline kõrvaltvaataja pilk nüüdseks juba viieaastasele e-residentsuse programmile ja on sellisena väga väärtuslik. Sageli on meil Eesti elanikena raske mõista kui suurt osa mängib e-Eesti kontseptsioon meie riigi maines väljaspool meie riigi piire. E-residentsuse programmil on selles oma osa,” ütles Siem pressiteates.

Ministri sõnul toob programm Eestile nii otsest kui ka kaudset majanduslikku kasu. “Näiteks e-residente teenindavad Eesti ettevõtted kasvavad kiiresti, arendavad uusi tooteid ja teenuseid, maksavad Eesti riigile samuti aastas miljonite väärtuses makse ja annavad tööd paljudele Eesti inimestele,” ütles Siem.

Minister märkis, et riigikontroll ei tuvastanud riske, mis programmi kohta juba teada pole. “E-residentide õiguskuulekuse tagamise ja muud riskid on riigiasutuste poolt ka varasemalt kaardistatud ja nende maandamise nimel käib töö juba e-residentsuse valgest raamatust alates,” selgitas minister.

Siemi sõnul peavad riskid parimal võimalikul moel olema maandatud, kuid tõdes, et riskid ei saa kunagi olema maandatud sajaprotsendiliselt, seda muidugi välja arvatud juhul, kui programm ära lõpetada, mida aga ei juhtu.

Minister toetab nii presidendi kui ka valitsuse varasemaid positsioone selle programmi osas ning on seisukohal, et e-residentsuse programm peab jätkuma ja laienema.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused