Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

REF-ike tegi rahva vaeseks ja varguskatsete arv kasvas Lõuna-Eestis plahvatuslikult

29.09.2023
Eesti toiduained hakkavad hinnarekordeid püstitama.
© Uued Uudised

Kui riik kurnab rahva maksudega välja ja majandus kukub, siis kaasnevad sellega ka negatiivsed tagajärjed, milleks on ka poodidest toidu ja esmatarbekaupade varastamine.

BNS vahendab: “Enamiku suurte poekettide kauplusi valvava Viking Security andmetel üritati Lõuna-Eestis sel suvel toitu, hügieenitarbeid ja muud esmavajalikku varastada üle seitsme korra sagedamini kui eelmisel aastal ning need jäid varastele näppu isegi sagedamini kui alkohol.

Viking Security mehitatud valve juhi Juhan Aia sõnul olid vargad suvel üle Eesti aktiivsemad kui mullu, aga muid näitajaid ületas mäekõrguselt tavaliste olmekaupade varguskatsete kasv Lõuna-Eestis.

“Andmed näitavad argiste kaupade varastamise katsete tõusu tegelikult juba kevadtalvest alates. Selle taga on ilmselt üldine ostujõu langus, mis tekitab varastatud kaupade musta turu. Aga nüüd suvel toimus omakorda järsk jõnks ülespoole,” rääkis ekspert.

Juhan Aia hinnangul ei anna majanduse üldine pilt lootust, et varaste aktiivsus poodide, kodude või ettevõtete suunal väheneks.

“Pigem võime algaval talvel näha varguskatsete uusi musti rekordeid, milleks peame kõik valmis olema,” ütles Viking Security mehitatud valve juht.”

Ilmselt võib varguste sagenemise taga just Lõuna-Eestis olla ka see, et Eesti lõunapiir on lahti ja kontrollimatu ning sealtkaudu saabuvad “külalised” – on ju seal vahele jäänud moldovalasi, leedukaid, ukrainlasi ja veel paljusid, kuid Eestiski on omaks võetud, et sisserändajate kuritegevusest poliitkorrektselt ei räägita.

Uued Uudised