Reformierakond esitas maaeluministri kandidaadiks mehe, kes algatas ettepaneku Venemaaga liitumiseks

Eesti,
- Updated
Urmas Kruuse algatas Venemaaga liitumise ettepaneku.

Uudiste järgi on Kaja Kallase valitsuses maaeluministri koht määratud Urmas Kruusele, kes pakkus referendumiküsimuseks välja “Kas Eesti Vabariigis oleks parem elada, kui Eesti Vabariik kuuluks Venemaa koosseisu?”

Selle küsimuse algataja oli just Urmas Kruuse, oma allkirja ettepanekule andsid ka endine Nõukogude sõjaväelane Ants Laaneots ja endine sportlane Jüri Jaanson.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nagu teada, leidsid Reformierakonna ettepanekud EL-ist ja NATO-st lahkumise ning Venemaaga liitumise kohta erilist tähelepanu Vene meedias. Uus valitsus saadab nüüd Kremlile selge sõnumi – nende seas on otsesed Venemaaga liitumise soovijad. Ükspuha, kas ettepanek tehti “pulli pärast” või mitte, sõnum on karjuv – “rohelised mehikesed” võivad kagupiiril oblasti nimel tegutsema hakata.

Maaelukomisjoni aseesimehena nõudis Urmas Kruuse, et Eestis lubataks Ukraina päritolu välistööjõudu kasutada – hoolimata sellest, et nende massiline sisseränne muudab töökeskkonna venekeelseks, halvendab demograafilist olukorda Eestis eestlaste kahjuks ja toob siia Vene-Ukraina vastuolud. Ilmselt on seegi Venemaa oblasti loomisel plussiks.

BNS vahendab: “Urmas on Reformierakonnas kõige tugevam maaelu ja põllumajanduse ekspert. Ta on pikalt olnud maaelu valdkonnaga seotud ja samuti on tal varasem ministrikogemus,” märkis Kallas.

Kallas ei tea või ei taha teada, et Kruusest on põllumeestel halvad mälestused. Ministrina vallandas ta veterinaar- ja toiduametijuhataja Ago Pärteli, kes muide asus möödunud aasta 2. märtsist tööle ameti peadirektori nõunikuna. Kas Kruuse vallandab ta nüüd taas? VTA juhi vallandamine võttis Kruuselt ametnike usalduse

Kruuse omaaegset tegevust on kommenteerinud Võrumaa Teataja: “Põllumehed: „Minister Urmas Kruuselt oodatud sõnumit ei tulnud!”” Ehk Päka talu peremees Aivar Sloog: „Ei ole meil valitsuses „teravaid pliiatseid”, ja sellest on äärmiselt kahju, sest tunneli lõpust kipub valgus kaduma. Samas on riigil tohutu ametnikearmee, kuid tulemit ei tule.”

Kruuset on kritiseerinud ka praegune koalitsioonikaaslane. Maaeluminister Tarmo Tamm Urmas Kruusele: kodutöö tegemata, hr Kruuse?!

Reformierakonna pink on siiski üsna lühike, kui maaeluministriks ei leitud sobivamat inimest kui Kruuse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused