Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakond käriseb: Lääne-Virumaa kauane piirkonnajuht lahkub poliitikast

-
04.08.2021
Reformierakonna tuules täitub Eesti poliitikamaastik äärmuslastega.
© Uued Uudised

Aeglaselt, kuid kindlalt toetust kaotavas Reformierakonnas valitsevad kohalike valimiste eel sisetülid ja seda mitte ainult kõrgemas mängus, vaid ka omavalitsustes.

Näiteks Lääne-Virumaa piirkonnas on reetmised ja solvumised nii üle keenud, et sealne piirkonna esimees Aleksandr Holst otsustas üldse poliitikast lahkuda. Ajendiks Rakvere võimuladviku peale solvunud Riigikogu liikme, endise maavanema ja Rakvere linnapea Marko Tormi otsus Rakvere linna asemel peibutuspardina Haljala vallas kandideerida.

Lääne-Viru piirkonna juht, linnavolikogu liige Aleksandr Holst kirjutas sotsiaalmeedias: „Kätte on jõudnud see päev, kus ma annan teada, et minu poliitiline teekond on saamas lõpu. Panen maha maakonnajuhi ameti ja ei kandideeri KOV 2021 valimistel.

Olen erakonnas alates 1998.aastast. Selle aja jooksul olen kuulunud kolm korda Rakvere linna volikokku, juhtinud erinevate vahedega Eesti Reformierakonna Rakvere piirkonda 10 aastat ja 6 aastat Lääne-Viru maakondlikku organisatsiooni. On olnud suur au! See on aeg, kus ma olen andnud endast kõik ja rohkemgi veel, et Eesti Reformierakond oleks nähtav nii Rakveres kui ka üle maakonna.

(—)

Kui tekib küsimus, miks siis nüüd lahkuda, siis vastus on tegelikult lihtne – iga inimene peab suutma avastada endas see hetk, kus tuleb tunnistada endale ausalt, et aitab (niigi olen eiranud oma sisetunnet mõnda aega). Ees on ootamas uued väljakutsed ja asemele tulevad uued ja teotahtelised inimesed.

Poliitika on karm ala ja ma ei kurda, et olen saanud karastust sellel alal. Tean, mida tähendab kokkulepped, ja tean, kui kiiresti need võivad murduda. Olen õppinud kompromisse tegema, küll suuri, küll väiksemaid (kuigi need alati ei meeldi, aga poliitika ongi kompromisside kunst). Meeskonnajuhina tean, mida tähendab partnerite poolt reetmine, ja kuigi see tundub poliitikas “tavaline” ja oled justkui sellega harjunud, on siiski üks asi, millega ma ei suuda harjuda ja millest ma ei suuda mööda vaadata – see on see, kui oma lähedasemad kaaslased Sind reedavad. Ja seega tunnen, et minu aeg erakonda panustada on läbi.“

Rakvere läheneb valimistele üldse huvitavas seisus: lisaks ei kandideeri Marko Tormile seal kunagine sotsist linnapea Kairit Pihlak, kes kandideerib Kadrinas, keskerakondlasest Riigikogu liige Siret Kotka kandideerib Väike-Maarjas, Reformierakonna fraktsioonist on jalga lasknud ka endine abilinnapea Neeme-Jaak Paap, samuti AQVA tegevjuht Roman Kusma. Lisaks on kauane volikogu liige Olev Puldre, kes viimati kandideeris Isamaa ridades, manalateele läinud. Riigikogu liikmetest ei kandideeri Lääne-Virumaa pealinnas ilmselt ka Üllar Saaremäe (Isamaa), Indrek Saar (SDE) ja Kaido Höövelson (Keskerakond).

See-eest on kindlalt rivis EKRE häältemagnet Anti Poolamets, kellele selline sündmuste areng valmistab kindlasti heameelt.