Reformierakond kasutab tervisekriisi ära enda elu mugavamaks tegemisel

Eesti,
- Updated
Hanno Pevkur

Tänasel Riigikogu istungil tegi Reformierakonda kuuluv Hanno Pevkur ettepaneku kaugosalusega istungiteks, seda ettepanekut tehes lähtus ta oma sõnul nakkusohtlikust olukorrast, kuid kuna Riigikogus pole praegu ühtegi nakkusjuhtumit ei poliitikute ega ametnike hulgas, tekitas see ettepanek EKRE liikmetes kummastust.

Pigem tuleneb Reformierakonna ettepanek hoiduda Riigikogu saalist kõrvale, et mitte end asetada EKRE saadikute teravate küsimuste ees ebamugavasse olukorda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuigi üritati jätta muljet, et selle sammuga näidatakse üldsusele eeskuju võitluses Covid-19 viirusega, siis tegelikult annab see signaali, et osad Riigikogu liikmed lihtsalt ei viitsi tööl käia. Ja enda elu mugavamaks tegemisel kasutatakse ära viiruse levikuga kujunenud olukorda, kus Eesti on Reformierakonna ja Keskerakonna valitsemisel jõudnud Euroopa tippu.

EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme juhtis tähelepanu sellele, et kui parlament tegi kodukorra muudatuse koroonapandeemia alguses, siis küsimus sellest, et kaugistungit ei hakataks kuritarvitama, oli väga oluline teema. Sellepärast pandigi paika teatud parameetrid, kust maalt alates on vaja kaugistungile minna – need parameetrid olid: vähemalt viiendik Riigikogu liikmetest ei saa osaleda, mitte üks-kaks inimest.

„Meil ei ole praegu sellist olukorda. See, kui Riigikogust mõni inimene puudub, on täiesti tavapärane Riigikogu töös,“ ütles Helme. „Ja kui me räägime siin eeskujust, siis andke andeks, see 101 inimest, kelle rahvas on Riigikokku valinud, kellel on saadikupuutumatus, kellel on kuluhüvitised ja muud asjad– no me saame sajal viisil näidata eeskuju, aga mitte sellega, et me ei viitsi tööle tulla,“ lisas ta.

EKRE fraktsiooni liige Mart Helme täiendas, et tema väga selge veendumuse kohaselt on kogu see koroona ja kaugistung muudetud poliitilise mängurluse instrumendiks.

Pärast pikemat vaidlust hääletati nii, et sel töönädalal teisipäevast kuni neljapäevani on täiskogu istungid kaugosalusega. Selle ettepaneku vastu hääletasid vaid kõik kohalolnud EKRE saadikud. Üks Isamaa saadik oli erapooletu ja ülejäänud olid mugavama elu poolt.

Kaugosalusega istungil on võimalik osaleda nii Riigikogu saalist, oma Riigikogus olevast kabinetist kui ka kodust.

Lisaks ei ilmunud peaminister Kaja Kallas Riigikogu ette andma ülevaadet Covid-19 olukorrast riigis, kuigi seda nõudsid nii EKRE kui ka Isamaa saadikud. Ta ei vastanud ka Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa kõnele.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused