Reformierakond laskis Riigikogu saalis Kaja Kallase hommikuse koostööettepaneku kohe põhja

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Reformierakondlased lähevad kollektiivselt higiseks, kui kuulevad sõnu “Autorollo” või “kilekotiraha”. Pilt on illustratiivne.

Kuigi Reformierakonna juht Kaja Kallas tegi kolmapäeva hommikul kõigile erakondadele ettepaneku alustada koostööd, tulemaks toime majandussurutise tagajärgedega, näitasid nii valitsuse infotund kui ka järgnev istung, et õelusest pulbitseva ja pisiasjade kallal näriva opositsiooniga ei saagi mingit koostööd tekkida.

Suurema kisklemise algatasid opositsioonisaadikud juba selle ümber, kui eesistuja Henn Põlluaas palus valitsusele küsimusi esitavaid saadikuid piirduda selleks ette nähtud kahe minutiga. Kui aga üritati alustada pensionireformi arutelu, siis tõmbasid sotsid ja poliitoravad raskema sae käima ning algatasid nõiajahi pensioniseaduse menetluse ümber parlamendi komisjonides.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui opositsioon pole oma väikluses võimeline isegi protseduurilistes küsimustes vastasseisu õhutamisest loobuma, siis ei tule tõenäoliselt mitte mingit koostööd ka suuremates plaanides majandussurutise tagajärgede ennetamisel. Seda enam, et praegune valitsus on nõus eelarvet võimaluste piires miinusesse laskma ja laene võtma, et inimeste ja ettevõtete jaoks lööki pehmendada, RE aga soovib eelarve tasakaalu ja kärpeid.

Reformierakonna koostööettepanek ei pidanud päevagi vastu – opositsioon näitas, et nad ei kavatsegi konstruktiivset koostööd teha, vaid teevad kõik, et valitsuse tööd igati takistada. On pikemata selge, et koostööettepanek polnud tõsiselt mõeldud, vaid opositsioon soovis ennast reklaamida.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused