Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakond peidab otsi: vihakõne asemele pakutakse “vaenukõnet”

19.10.2020
Reformierakonna muinasjutud.
© Erki Evestus

Vihakõneseadused on paljude inimeste jaoks saamas totalitarismi ilminguks – kogevad ju palju seda üsna sageli Facebookis “hate speech“-i nime all – sestap võttis Reformierakond kasutusele uue mõiste ehk vaenukõne.

Olemuselt pole sellel mingit vahet senise suusulgemismõistega, aga oravapartei ideoloogid otsustasid ilmselt rahvast lollitada, lootuses, et keegi ei näe nende kavatsust läbi.

Eelnõu algatanud Reformierakonna  fraktsioonis on saadik Eerik-Niiles Kross, kelle abikaasa Mary selgitas oma sõbranna Karoli Hindriksi toel väga täpselt ära “vaenukõne” olemuse: kõigepealt on vaja “vaen” välja mõelda, siis justiitssüsteemile menetlemiseks anda ja pärast “kallaletungi” eest karistada.

Esimene kord ei tulnud välja, aga sellest pole lugu – siis ei olnud ju “vaenuseadust”. Nüüd kehtestab Reformierakond vaenukõneseaduse ja siis saab Mary Kross jälle Stroomi randa minna, koos sellega järgnevaga.

Reformierakond kardab, et inimesed näevad nende sigadused läbi ja seetõttu annavad nad nähtustele uued nimed. Täpselt nagu 6. augustil 1940. aastal otsustas eesti rahvas ühiselt Nõukogude Liitu astuda, saab varsti kuulda rahva piiritust toetusest nende vaenukõneseadusele.

Lisaks on Reformierakond tagasi toonud vana “Kremli agentide” teema, mida kasutatakse tavaliselt siis, kui muud enam midagi pole.

“Ksenofoobia omakorda on osa Kremli agendast, kuhu hiilgavalt sobib nii ukrainofoobia, võõrtööjõu demoniseerimine, Vene-vastaste sanktsioonide alavääristamine kui Eesti marginaliseerimine lääne silmis. Mida teevad valitsuses sellised, kelle jaoks Kreml on juurväärtus, nagu Martin äsja ütles?» kirjutas “rahapesuminister” Jürgen Ligi sotsiaalmeedias.

Ei ole mingit ukrainofoobiat, on rahvuskonservatiivide ettevaatus Eesti venestamise osas slaavlaste sisseveo kaudu, pole võõrtööjõu demoniseerimist, vaid põhjus on sama, mis eelmiselgi juhul – tovarištš Ligi aga soovib uut oblastit luua.

Ligi juures tuleb ilmselt esile see kartus, et teada võidakse saada tema Vene-sidemed rahapesu osas ja erakonna omad VEB Fondi osas. Seega on ta uuesti kasutusele võtnud oma poliitiliste oponentide Kremli agentideks tembeldamise. Putini juurväärtus Eestis on Reformierakond, kes ripub tänu oma rahapesuafääridele Moskva konksu otsas.