Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakond tähistab väidetavat valimisvõitu, Narvas saab samal ajal koondamisteate 130 inimest

-
07.03.2023
Narva sai taas reformierakondlikku majanduspoliitikat tunda.
© UU

Eesti majanduse tuksi keeranud Reformierakond sai kahtlase võimaluse uuesti valitsust moodustada, kuid valijad siirduvad üha rohkem töötukassasse abi saama.

Ärigeenius kirjutab: “Sidevahendite tootmisega tegelev Amphenol ConneXus koondab kulude kasvu tõttu ligi pooled ehk 130 töötajat. Möödunud reedel töötukassale edastatud teates on koondamise põhjuseks märgitud “Narva tehase sulgemine”. OÜ Amphenol ConneXuse juhatuse liige Marko Simulman kinnitas Ärigeeniusele, et koondamine toimub. “Me sulgeme Narva üksuse. See on seoses kõrgete kuludega,” sõnas ta.

Simulman ütles, et tehase sulgemiseni viinud kõrged kulud on seotud pikemaajalise palgakulude kasvuga. “Amphenol ConneXus tegeleb enamuses nii-öelda väga tööjõumahuka — lihttööjõu mahuka — tootmisega ja ütleme, et päris pikalt on olnud küllaltki suured ennekõike tööjõukulud ja palgakasv,” rääkis ta.”

Elektrikulusid küll ei mainita, kuid huvitav on lihttööjõu ja palgasurve väljatoomine. Alles hiljuti kirjutati meedias, et viimaste aastate jooksul on tänu Reformierakonna algatatud venekeelse odavtööjõu sissevoolule tekkinud lausa odavtööjõusektor, kus arengust ei mõeldagi ja eelistatakse töömehe kahte kätt. Tundub, et see enam ei tööta.

Ja mõistagi toetab enamik ettevõtjaid endiselt Reformierakonda, kes tõi majandusraskused neile lausa kandikul kätte.

Narva ja Ida-Virumaa said veel ühe põhjuse pealinna poole vihaselt rusikat raputada ning järgmistel valimistel saab riigi rahastusega Vasakpartei mandaadi otse Riigikogusse, sest Reformierakond rohepöörab Ida-Virumaa Donbassiks.

Uued Uudised