Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakond toetab valimiskogus Siim Kallast

-
31.08.2016
Siim Kallas satub igas ametis suurematesse või väiksematesse jamadesse.
© UU

Reformierakonna juhatus otsustas teisipäeva hilisõhtul, et toetab erakonna presidendikandidaadina Siim Kallast, vahendas rahvusringhääling ERR.

Reformierakonna juhatus kogunes kella 19 ajal arutama, kas toetab 24. septembril valimiskogus Siim Kallast või välisminister Marina Kaljuranda. Kohtumine kestis enam kui viis tundi.

Presidendivalimistel riigikogus ei kogunud ükski kandidaat kolme vooru jooksul vajalikku 68 häält ning ülesanne Eestile uus riigipea sõeluda jääb valimiskogule.

Riigikogu kolmandas voorus hääletas Siim Kallase poolt 42 ja Mailis Repsi poolt 26 saadikut. Sedeleid, kuhu ei olnud märgitud risti mitte ühtegi lahtrisse oli 30.

Siim Kallas ja Mailis Reps kantakse kandidaatidena valimiskogusse üle otse. Ülejäänud kandidaatide puhul jääb kehtima nõue, et nende toetuseks peab allkirja andma vähemalt 21 valimiskogu liiget.

Reformierakonna presidendikandidaat Siim Kallas ütles pärast kolmandat vooru intervjuus Vikerraadiole, et Reformierakonna ainus kandidaat valimiskogus saab olla vaid tema.

Välisminister Marina Kaljurand taandas end riigikogu voorust, kuna erakonna juhatus oli talle lubanud toetust valimiskogus.

President osutub valimiskogus valituks, kui tema poolt hääletab vähemalt 168 valijameest.