Reformierakond väidab endid kollektiivselt vihatavat – tuult külvad, tormi lõikad!

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Siim Kallas siseminister Mart Helme umbusaldamise aegu.

Reformierakonna auesimees, parlamendi asespiiker Siim Kallas ütleb intervjuus ERR-ile, et “kolm valitsusparteid vihkavad Reformierakonda ühiselt”.

“Tegelik seis on see, et kolm erakonda on koalitsioonis, nad vihkavad meid ühiselt, mitte mingit märki, et kuskil oleks pragusid, ei ole,” ütles Siim Kallas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuna Kallase intervjuu ilmub täispikkuses hiljem, siis pole Uutel Uudistel teada, mis kontekstis Siim Kallas vihkamisjuttu ajab. Küll aga on tõsiasi see, et Reformierakond teeb kõike, et neid vihataks. See sai alguse juba siis, kui Tallinnas sai võimule Savisaar ja riigi tasemel Ansip – teineteist välistava vastasseisu algatasid mõlemad tugevad liidrid.

Nii on Reformierakond käitunud üleolevalt oma partnerite suhtes nii koalitsioonis kui opositsioonis, lüües noa selga Isamaale, ja viimase, peaministri umbusalduse aegu jätsid nad väidetavalt sotsid infosulgu, kus viimased teadsid vähe RE strateegiast ja taktikast.

Ühise valitsuse loomine Keskerakonnaga jäi suuresti selle taha, et poliitoravad suhtusid kohe algusest peale võimalikku koalitsioonipartnerisse üleolevalt ja upsakalt – võrdsete partnerite jutt hakkas ilmnema alles siis, kui RE võimalused valitsust luua hakkasid kiiresti kahanema. Selle aja peale aga olid esile kerkinud juba teised jõujooned.

Reformierakonna juhtpoliitikute sõnavõtud on alati olnud upsakad, ennastäis ja teisi alandavad. Nad on suhtluses teiste poliitiliste jõududega rõhutanud justkui oma patriitsi-staatust ja teiste pööblitaset. Oma valitsemisaega kujutavad nad nostalgia-sõnavõttudes ette paradiisiajana, milleni keegi teine ei suutvat kunagi jõuda.

EKRE retoorikast rääkiv RE jätab tähelepanuta juba pika ajalooga oravaretoorika, mis seisneb Ligi lamedustes, mille peale ei köhata ükski feminist; “peenhäälestaja” Rõivase enesekiitustes, kes näib ennast endiselt Eesti läbi aegade parimaks peaministriks pidavat, ning lõpuks Kaja Kallase suhtlemisstiilis, mis sarnaneb printsessi kaebustele kümne sulemadratsi all asuva hernetera üle.

Nii et Reformierakonnal pole mingit põhjust kurta selle üle, et neid vihatakse – oma eemaletõukava näo on nad ise endale kujundanud. Huvitav aga on see, et Kallas ei pidanud tõenäoliseks, et lähemas tulevikus oleks võimalik Jüri Ratase juhitud Keskerakonna, EKRE ja Isamaa võimuliidu lagunemine. “Nii et tuleb olla opositsioonis ja teha opositsioonis, mis võimalik,” tunnistas ta.

One commentOn Reformierakond väidab endid kollektiivselt vihatavat – tuult külvad, tormi lõikad!

  • Avatar

    Oma kogemustega tunnetasin omal ajal justiitsminister Märt Raski ülbust, kes oli samuti reformikad. Siim Kallase ülbe naeratus on ammu teada kõigile.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused