Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Reformierakond valmistub obstruktsiooni jõuga lõpetamiseks, EKRE seda nii ei jäta

-
15.05.2023
EKRE fraktsioon

Kuigi valitsuskoalitsioon tahab Reformierakonna üleskutsel opositsiooni obstruktsiooni täna jõuga lõpetada, ütles EKRE esindaja Henn Põlluaas, et rahvuskonservatiivid võitlust ei jäta.

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Erkki Keldo sõnul soovib Reformierakond lõpetada olukorra, kus opositsioon saab lõputult eelnõude ja arupärimiste esitamisega Riigikogu tööd takistada. Samal ajal on opositsioon esitanud ka kompromissettepanekuid.

EKRE fraktsiooni liikme ja endise Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa sõnul on tema erakond valmis obstruktsiooniga kasvõi üksi jätkama ka järgmise aastani, et takistada koalitsiooni eelnõude vastu võtmist.

Kui Keskerakond ja Isamaa on seni väljendanud seisukohta, et opositsioon on valmis obstruktsiooni lõpetama ja Riigikogu töö- ja kodukorra seadust muutma, kui koalitsioon peretoetuste langetamise ära jätab, siis Põlluaas seda positsiooni ei jaga.

“Kui me nüüd ise jääksime nõusse sellega, et kõik obstruktsiooni tegemise võimalused võetakse ära, siis sellega me ise saeksime seda oksa, kus me istume,” ütles Põlluaas.

“Meie küll ei leia, et nii kergelt peaks alla andma ja laskma valitsusel ellu viia selliseid asju, millele nad ei ole rahvalt absoluutselt mandaat küsinud,” rääkis Põlluaas.

Põlluaasa sõnul üritaks EKRE obstruktsiooniga ära hoida enamust koalitsiooni plaanitavaid suuremaid muudatusi.

Lisaks maksudele tuleks tema sõnul obstruktsiooniga jätkata, et takistada samasooliste abielu seadustamist kui ka vaenukõne täiendavat kriminaliseerimist.

Lahendusena praegusele olukorrale näeb Põlluaas siiski mingisugust opositsiooni ja koalitsiooni kokkulepet. Samas kui koalitsioon peaks jõuga olukorda lahendama asuma, lubab Põlluaas midagi jõulist ka vastukaaluks leida.

 

Allikas: ERR