Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Reformierakondlane Eerik-Niiles Kross tahab vaktsineerimata inimesed vangi panna. Kas valitsus valmistub repressioonideks?

-
03.08.2021
Reformierakonna saadik tahab vaktsneerimata inimesed trellide taha saata
© Scanpix

Reformierakondlane Eerik-Niiles Kross avaldas Delfis/Eesti Päevalehes artikli „Aitab antivakserite sallimisest!“, kus teeb ettepaneku vaktsineerimata inimesi hakata karistama rahatrahvi või vanglaga ja võtta neilt ära haigekassakindlustus.

Juba Krossi artikli esimene lause on kõnekas. „Kuvand hästi organiseeritud, ratsionaalsest, efektiivsest intelligentse elanikkonnaga e-riigist kipub murenema,“ kirjutab Kross.

Tõlgime: Kõrgele reformierakondlasele ei ole oluline mitte inimeste tegelik heaolu, vaid väljapoole suunatud KUVAND. Ja mitte niisama kuvand, vaid efektiivse ja intelligentse elanikkonnaga e-riigi kuvand.

Sellise kõnepruugi järgi tuntakse üldiselt diktaatoreid, kel on vaja õigustada oma repressiivaparaadi olemasolu.  Teate ju küll – demokraatia on kohmakas, diktatuur aga efektiivne. Hea ja lihtne on valitseda, kui lolle ees ei oleks.

Krossi pakutud meetmepaketi üle oleks uhke enamik 20. sajandi veriseid diktaatoreid.

Muu hulgas leiab Kross, et…

„Inimene, kes loobub vaktsiinist, kaotab koroonaravi vajaduse korral Haigekassa kindlustuse.“

„Avalikesse hoonetesse pääseb ainult vaktsineeritud isik või negatiivse tulemusega PCR testi esitamisel.“

„Inimest, kes on keeldunud vaktsiinist ja seab teisi inimesi nakkusohtu, on võimalik vastutusele võtta KARS § 192 alusel.“

Muide, paragrahv 192 sätestab, et nakkushaiguse- või loomatauditõrje nõuete rikkumise eest, kui sellega on põhjustatud eriti ohtliku nakkushaiguse või eriti ohtliku loomataudi leviku oht, – karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

Nii et sisuliselt on 21. sajandi liberaal Kross valmis vaktsineerimata inimesed vangi saatma.

Vaktsineerimata inimeste alandamiseks toob Kross täiesti ootuspäraselt mängu ka „Vene kaardi“, väites, et vaktsiinivastast desinformatsioonikampaaniat kogu läänemaailmas finantseerib Kreml läbi mitmesuguste erioperatsioonide.

See, et Kreml kasutab mistahes tüliküsimusi ära Lääne lõhestamiseks, ei ole kellelegi mingi uudis. Küll aga väärob märkimis, et Vene kaart on Krossi ja Reformierakonna leivanumber juba aastaid: kõik inimesed, kes ei tee või ei mõtle nagu Reformierakond, on Kremli käsilased või Putini kasulikud idioodid.

Võib küsida, et miks ühe valeliku (meenutagem perekond Krosside fabritseeritud valesüüdistust EKRE kohta) ja sõgedate ideedega reformierakondlase ideedele üldse tähelepanu pöörata?

Esiteks muidugi seepärast, et tegu on Riigikogu liikmega. Krossi poolt hääletas 2019. aastal Ida-Virumaa valimisringkonnas 1110 inimest. (Huvitav, kui paljud neist Krossi plaanide järgi vangi pandaks või Haigekassa kindlustusest ilma jäetaks)

Veelgi olulisem on, et väga suure tõenäosusega kasutab Reformierakond Krossi äärmuslikke ettepanekuid niiöelda pinna ettevalmistamiseks. Enne, kui valitsus julgeb tulla välja riiklike repressioonidega, pannakse partei vähemolulised tegelased tegema musta tööd, et ühiskonda „uute ideedega“ harjutada.

Teisisõnu, valitsus on alustanud (ühis)konna keetmist aeglasel tulel. Pange vaim valmis riiklikeks repressioonideks.