Reformierakondlane Urmas Kruuse tõestas Riigikogus, et tema suuvärk oli, on ja jääb kasimatuks

Eesti,
©Scanpix
Kas Urmas Kruuse räägib taas s…st või leiab aega ka asjalikumaks jutuks?

Kolmapäevases valitsuse infotunnis tuli taas jutuks saadikute sõnakasutus ja Reformierakonna poliitik Urmas Kruuse tõestas kohe oma matslikku kõnepruuki.

“Eile saime auväärt ministri käest teada seda, et tema on Eesti kõige kõvem töömees ja tema on kõige rohkem sitta visanud, tema on kõige rohkem põldu kündnud. Selle esimesega ma olen kindlasti nõus, et tänases valitsuses ei ole suuremat sitaviskajat kui Mart Helme, ja see, et ta viskab lisaks riigikogule ka Eesti rahva pihta, on minu jaoks nagu ennekuulmatu,” rääkis Kruuse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegelikult ütles Mart Helme oma umbusalduse eel peetud kõnes: ” Ma arvan, et siin saalis on vähe neid, kes on nii palju sõnnikut visanud kui mina”, pidades silmas just konkreetset tööd põllumajanduses. Kruuse aga keeras need sõnad ropendavaks sõimiks.

“Kui te tsiteerite ministrit, siis paluks kasutage neid õigeid sõnu, mida on kasutatud, mitte ise interpreteerida seda ja väljenduda solvuvalt. Nagu ma olen korduvalt öelnud, siis mõlemad, nii riigikogu liikmed kui ka ministrid peavad käituma viisakalt ja teineteisest lugupidavalt,” ütles Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

Kruuse ei taltunud, öeldes: “Maarahva keeles sitt ja sõnnik on üks ja sama.” Hiljem ta siiski muutis meelt: “Protokolli huvides ma paluksin asendada sõna “sitt” sõnaga “sõnnik”.”

Maamehed kasutavad tõesti mõlemat sõna – ja nagu selgub, reformierakondlased ka.

Urmas Kruuse on tuntud ka oma ägedate rünnakute poolest kõigi temale järgnevate maaeluministrite vastu, loopides seejuures süüdistusi teemadel, milles võiks teda ennastki süüdistada – näiteks ründas ta Mart Järvikut VTA töösse sekkumise pärast, olles ise ametis olles vallandanud sama ameti juhi.

Allikas: stenogrammid

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused