Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakonna aastane võimulolek tõi kaasa meeletu hinnatõusu

-
07.01.2022
Kuigi toiduhinnad võiks langeda, jäävad need “tänu” Reformierakonnale kõrgeks.
© Uued Uudised

Koos Keskerakonnaga valitsuse loonud Reformierakond teatas juba alguses, et jätkab tasakaalus eelarve fetišiga, siis teatas kärbetest ning lõpuks viis koalitsiooni rohepööre ohjeldamatu energiahindade kasvuni, mis mõjutab ka kõiki teisi hindu.

Tarbijahinnaindeks tõusis detsembris 2020. aasta sama kuuga võrreldes 12,2 protsenti, teatas statistikaamet. Kaubad kallinesid 7,9 protsenti ning teenused 20,7 protsenti.

Võrreldes 2020. aasta detsembriga mõjutasid tarbijahinnaindeksit põhiliselt elektri, soojusenergia ja kütte hinnatõusud, mis andsid kogutõusust poole. Kodudesse jõudnud elekter oli 120,0 protsenti, soojusenergia 40,1 protsenti ja gaas 122,5 protsenti kallim, vahendab ERR.

Transpordiga seotud hinnamuutuste mõju kogutõusule oli ligi 20 protsenti. Bensiin oli 25,5 protsenti ja diislikütus 29,4 protsenti kallim, sõiduvahendid läksid 17 protsenti kallimaks.

Toidukaupadest on enim kallinenud kartul (110,1 protsenti), värske kala (35,2 protsenti) ja värske köögivili (26,7 protsenti).

Toidukorvi hind on konjunktuuriinstituudi direktori Marje Josingu sõnul viimasel aastal viis protsenti tõusnud ja pole viimase kümne aasta jooksul nii kõrge olnud. Alanud aastal ootab ees vähemalt sama suur hinnatõus.