Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakonna ja Keskerakonna hääled jätsid vassiva peaministri Kaja Kallase ametisse

-
16.06.2021
Kaja Kallas
© UU

Tänasel Riigikogu istungil avaldasid Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa umbusaldust Kaja Kallasele (Reformierakond). Pärast ligi viis tundi saadikute küsimustele vastates vassimist ja valetamist, jäi Kallas siiski tänu Reformierakonna ja Keskerakonna häältele ametisse. 55 saadikut olid umbusaldamise vastu ja 36 poolt. Umbusaldamiseks oleks vaja olnud 51 häält.

“Kaja Kallase eestvedamisel on Reformierakonna ja Keskerakonna valitsus mänginud mõne kuuga maha eelmise valitsuse loodud tingimused majanduse arenguks ja Eesti kaitsevõime tõstmiseks. Valitsus on teinud terve rea ebakompetentseid majanduspoliitilisi otsuseid, mis kahjustavad oluliselt Eesti ettevõtteid, maapiirkondade arengut ja riigi julgeolekut,” seisab umbusaldusavalduses.

EKRE esimehe Martin Helme sõnul tänane valitsus ei ehita, vaid ainult lõhub ning pöörab tagasi eelmise valitsuse kahe aastaga saavutatut.

Kaja Kallas üritab igal võimalusel tema valitusele pandud süüd veeretada eelmise valitsuse peale, samas aru andmata, et Reformierakond on valitsenud Eestis enne seda 17 aastat.

Kallas on üheselt vastutav valitsuse rumalate otsuste pärast. Kuigi uus valitsus lubas maksurahu, ähvardavad Eesti inimesi uued maksud. Kogu see tegevus peegeldub juba ka mõlema valitsuspartei populaarsuse languses ning valitsusevastased protestiaktsioonid on muutunud igapäevaseks.