Reformierakonna ja SDE ühiskandidaat esimeses voorus on Eiki Nestor, teises voorus Siim Kallas

Eesti,
- Updated
SIIM KALLASE JA EIKI NESTORI KOHTUMINE

Teisipäeval kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas toetada Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ettepanekut, mille järgi on presidendivalimistel riigikogu esimeses voorus kahe fraktsiooni ühiskandidaat Eiki Nestor ja teises ning kolmandas voorus Siim Kallas.

Seega on presidendiks võimalik parlamendis valida Nestor või Kallas ja see sõltub Keskerakonnast, märkis Reformierakond.

„Leiame, et sotsiaaldemokraatide koostööettepanek on igati vastutustundlik ja riigimehelik ning me võtame selle vastu. See muudab tõenäolisemaks võimaluse president Riigikogus ära valida, mis ongi Reformierakonna eesmärk,“ ütles Rõivas. „Kindlasti ei ole Reformierakond presidendivalimiste nimel nõus toimivat valitsust lõhkuma,“ toonitas Rõivas.

Reformierakonna presidendikandidaat on riigikogu esimeses voorus Eiki Nestor ja riigikogu teises ning kolmandas voorus Siim Kallas. Reformierakonnal ja sotsiaaldemokraatidel on riigikogus kokku 45 saadikut, presidendi valimiseks on vajalik 68 parlamendisaadiku toetus.

BNS

FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused