Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

SAHINAD: Reformierakonna kriitikuna volikokku valitud Lauri Hussar on oravatega diili tegemas

-
19.10.2021
Viimsi
© UU

Eesti200 üks juhtfiguuridest Lauri Hussar, kes oli Viimis vallas ja ka üle-eestiliselt enne kohalike omavalitsuste valimisi peamisi vastandujaid Reformierakonnale, on juba esimesel valimisjärgsel päeval tegemas diili sama Reformierakonna ehk partei Viimsi võtmefiguuri Märt Vooglaiuga.

Lõppenud valimiskampaanias tõid kõige suuremad erimeelsused pikalt võimul olnud Reformierakonna poliitika suhtes välja just valimisliitude Kogukondade Viimsi ja Vali Viimsi ning erakonna Eesti 200 kandidaadid, kirjutas Viimsi Uudised.

Kogukondade Viimsi kandidaadid Ants Erm ja Ivo Rull on olnud Reformierakonna suurimad kriitikud möödunud neljal aasta volikogus töötades. Ants Erm on tõstatas volikogu revisjonikomisjoni sedavõrd palju reformarite tegevust kriitiliselt käsitlevaid teemasid, et ta otsustati lõpuks Märt Vooglaidi initsiatiivil komisjoni esimehe kohalt möödunud sügisel maha võtta.

Ivo Rull äsjane raamat „Viimsi väärtused“ on läbivalt Reformierakonna tegevuse suhtes kriitiline.

Erakonna Eesti 200 kandidaatidest volikokku valitud endine ajakirjanik Lauri Hussar ja korvpallikohtunik Atso Matsalu on samuti Reformierakonda teravalt kritiseerinud. Matsalu lahkus 2020. aasta suve alguses Reformierakonnast, tuues põhjuseks tema väärtushinnangud ei lange kokku Viimsis võimul oleva Reformierakonnaga.

Lauri Hussar on olnud peaminister Kaja Kallase üks teravamaid kriitikud peavoolumeedias, tuues välja Reformierakonna poliitilised vead riigi tasandil. Hussar avaldas EPL/Delfis ülikriitilise arvamusloo Martin Reimi poolt avaliku rahatuse ärakasutamise kohta oravate valimiskampaanias.

Ka EKRE Viimsi valimisprogramm sisaldas mitmeid Reformierakonna suhtes kriitilisi seisukohti.