Reformierakonna must huumor: Kaja Kallase pakkumine Keskerakonnale olevat riigimehelik

Eesti,
- Updated
©Tiit Blaat/Ekspress Meedia
Poliitoravad kardavad järgmiseks neljaks aastaks opositsiooniteki alla jäämist.

Oravapartei püüab halva mängu läbikukkumist nähes tuua mängu ilusama retoorika ja väita, nagu oleks iha käest libiseva võimu järele tegelikult riigimehetarkus.

Mäletatavasti teatas Reformierakonna kõrbev peaministrikandidaat Kaja Kallas, et ta olevat valmis peaministriametit Jüri Ratasele loovutama, märkides siiski, et nii mõtlevat tema isiklikult.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Endine peaminister, Kallase parteikaaslane Taavi Rõivas toetas löödud trumbiemandat väitega, nagu andnuks Kallas selge sõnumi, et valitsuse moodustamisel peab Eesti tulevik ja valijatele antud lubaduste elluviimine olema märksa olulisem kui kellegi isiklik ambitsioon. “See oli kahtlemata riigimehelik sõnum,” sõnas ta pateetiliselt. Kallas nimetab ennast seejuures riiginaiselikuks.

Uued Uudised näevad selles küll ahastust, hüsteeriat ja paanikat, mis on võimuta jäänud Reformierakonna meeleheitele ajanud ja sunnib neid nüüd häbistavatele järeleandmistele. Poliitoravad kardavad, et neli aastat opositsioonis lõikavad läbi nende toiduahela ja toetajate ridadest kaovad ka need, kes on siiani lootnud lihapottide juurde tagasi pääseda. Neli opositsiooniaastat viiksid täielikult nulli RE mõju riigiaparaadile, mis on veel tugevalt alles. Mis aga veel hullem – vaiba alt võidakse välja tuua kõik hämarad rahatehingud alates VEB Fondist ja lõpetades välispankade rahapesupäevadega siinses rahandusruumis.

Reformierakonnas endaski pole ühest mõtlemist – Andrus Ansip kritiseeris Kaja Kallase ettepanekut teravalt, rünnates samas Jüri Ratast väitega, et too olevat riigi rahanduse põhja lasknud ja teda veel neljaks aastaks võimu juurde lasta olevat ohtlik.

Keskerakonna hinnangul ei ole Reformierakonna esimehe Kaja Kallase sõnum peaministrikoha loovutamisest Jüri Ratasele siiras, kirjutab Postimees. Keskerakonna pressiesindaja Andre Hanimägi sõnul pole Kaja Kallase pakkumine anda peaministriamet Keskerakonnale laual ning see pole olnud ka siht. “Tegemist on retoorikaga, mis on pigem seotud tänaste konsultatsioonidega kolme erakonna vahel,” arvas ta.

Keskerakonnal tasub nüüd Reformierakonnast eriti eemale hoida, sest oravapartei on pika vihaga, need tegelased ei talu oma uhkuse riivamist, mis sellise alandava pakkumisega kõvasti kannatada sai, ja esimesel võimalusel lööksid nad nii KE-le kui Isamaale noa mõnuga selga, ja keeraksid seda veel ka ringi.

Reformierakonna pakkumistes pole grammigi riigimehelikkust, on vaid piiritu võimuiha, et võimule naasta ja oma taskuid taas kõikvõimalike peenhäälestustega täitma asuda.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused