Reformierakonna umbusaldusavaldus osutus sama nõrgaks kui Vahemere inimkaubitseja paat

Rubriik Eesti On
- Updated
©Scanpix
Riigikogu esimees Henn Põlluaas

Jüri Ratase valitsuse umbusaldamise poolt hääletas 40 saadikut, vastu oli 55, üks saadik ei hääletanud. Seega ei saanud opositsioon kokku isegi kõiki oma saadikuid, valitsuskoalitsioon aga tõestas oma ühtsust.

Nii on Reformierakond lõiganud läbi kõik võimalused koalitsiooni lõhkuda, sest vaevalt umbusaldatud valitsusliidu osapooled sellise hüsteerilise süüdistustelaine peale nendega enam ühte heita tahavad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuigi peavoolumeedia väitis, et peaminister oli opositsiooni turmtule all, sujus Jüri Ratasel vastamine väga hästi ja Riigikogu esimehel Henn Põlluaasal tuli hoopiski vastaliste pikki emotsionaalseid tiraade katkestada nõudega: “Palun küsimus!”

Opositsiooni küsimused olidki rohkem retoorilist laadi, hüsteerilised ja pahatahtlikud, piirdudes isikliku solvumisega kellegi sõnade üle – valitsuse majanduspoliitika kohta küsiti vähe, peamiselt nõuti, et keegi vabandaks ja küsiti taas, et kas peaministril piinlik pole, näiteks kingitud mänguautot vastu võttes (Signe Kivi). Jevgeni Ossinovski lubas endale koguni kahtlemist oponentide vaimses tervises.

Opositsioonil ei näi olevat mingit arusaama demokraatia toimimisest, sealhulgas ka umbusaldamisest – kõrvalseisjale võinuks jääda mulje, et valitsuse ebaefektiivsus seisab ainult mõne ministri sõnakasutuses ja mõningates lahkhelides ministrite ning ametnike vahel, mis on pealegi poliitiliste mehhanismidega lahendatud ja lahendatavad.

Kogu Riigikogu seinte vahel toimunud opositsiooni palagan ei andnud neile isegi võimalust särada, sest nad käitusid lõhkuvalt nagu Kiir Tootsi pulmas. Ligi kolm tundi küsimustele vastanud peaminister jäi rahulikuks, ta ei lasknud ennast provotseerida ja pani küsijad oma vastustega paika.

Valitsusliidu toetuseks toimunud meeleavaldus ja Jüri Ratast usaldanud hääletus näitasid koalitsiooni tugevust ja opositsiooni vabalangust.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused