Reformierakonna “vana kaardivägi” hääletas Riigikogus eesti keele elujõu eelnõu vastu

Rubriik Eesti On
- Updated
©Scanpix
Reformierakonna fraktsioonis leidus nii eesti keele kaitsmise toetajaid kui ka vastaseid.

Teisipäeval hääletas Riigikogu koalitsioonierakondade poolt algatatud eelnõu osas eesti keele kaitseks, kusjuures Reformierakonna ja sotside “vana kaardivägi” sellele heaksiitu ei andnud.

EKRE, Isamaa ja Keskerakonna algatatud eelnõu “Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele eesti keele elujõu, arengu ja õppe tugevdamiseks“ poolt oli lõpphääletusel 61 Riigikogu liiget, ei hääletanud aga 26 kohal olnud saadikut.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Oravapartei läks antud küsimuses isegi lõhki. Või nagu kirjutab EKRE saadik Peeter Ernits: “Hetk tagasi hääletas 61 riigikogu liiget eesti keele elujôu tagamise otsuse poolt. Enamik Reformierakonna ninamehi eesotsas Jürgen Ligi, Taavi Rõivase, Maris Lauri, Valdo Randpere ja Kaja Kallasega sellele oma häält ei andnud. Küll toetasid emakeele elujôu otsust Ligi erakonnakaaslased Aivar Sõerd, Jüri Jaanson, Madis Milling, Andrus Seeme, Hele Everaus. Respekt!”

Eelnõule ei andnud reformaritest häält ka Liina Kersna, Erkki Keldo, Johannes Kert, Signe Kivi, Toomas Kivimägi, Heiki Kranich, Urmas Kruuse, Ants Laaneots, Kalle Laanet, Kristen Michal, Keit Pentus-Rosimannus, Hanno Pevkur, Heidi Purga, Signe Riisalo, Andres Sutt, Vilja Toomast ja Mart Võrklaev, samuti sotsid Lauri Läänemets, Jevgeni Ossinovski ja Ivari Padar.

Koalitsiooni eelnõud aga toetasid lisaks Peeter Ernitsa poolt mainitutele ka Annely Akermann ja Kristiina Šmigun-Vähi Reformierakonnast ning sotsid Jaak Juske, Kalvi Kõva ja Helju Pikhof.

Eelnõuga tehakse valitsusele ettepanek astuda järgnevaid samme ning sealhulgas töötada välja Eesti keele arengukava aastateks 2021–2035, et tagada, säilitada ja tugevdada eesti keele elujõudu, mainet ja toimimist avalikus suhtluses, hariduses, elukestvas õppes ja huvitegevuses, meedias, poliitikas, ettevõtluses, majanduses, kultuuri- ja loometegevuses, avalikus ruumis ja igapäevaelus.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused