Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Reformimaitselist võimupirukat noolivad sotsid loobusid lastekaitsepäeval lastetoetuse eelnõud toetamast

-
01.06.2022
Punased sotsid käitusid taas reeturlikult.
© Uued Uudised

Täna on lastekaitsepäev ja teatud poliitiliste jõudude hoolimatus laste abistamise osas torkab just sel päeval silma.

BNS vahendab: Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus arutas tekkinud poliitilist kriisi ja otsustas võtta tagasi allkirjad lastetoetuste eelnõult. “Viimastel päevadel oleme saanud kinnitust, et lastetoetuste eelnõu kattevarjus plaanivad Keskerakond, Isamaa ja EKRE kukutada valitsuse. Tänases julgeolekuolukorras on valitsuse lõhkumine ning selle asendamine uue koalitsiooniga Eestile ohtlik. Sotsiaaldemokraatlik Erakond sellist sammu ei toeta,” seisab sotside juhatuse avalduses.

“Kuna aga meil on põhjust uskuda, et Kersna umbusaldamine on seotud plaaniga moodustada Eesti julgeolekut kahjustav valitsus, me umbusaldamisega kaasa minna ei saa,” ütles Läänemets.

Keskerakonna Riigikogu fraktsiooni juht Jaanus Karilaid aga ütleb BNS-ile, et “sotsid on tegemas Reformierakonnaga koalitsiooni” – see jutt levib ka poliitilistes kuluaarides. Läänemetsa vahendades siis “Eesti julgeolekut kahjustav valitsus”, mis sünnib hoopis reformarite ja sotside lepetest.

Jaanus Karilaid märkis, et sotside tegelik pale avaldus taaskord, kui nad loobusid Reformierakonna survel lastetoetuste tõstmise toetamisest.  Tema sõnul jätsid sotsid kasutamata võimaluse päriselt midagi ära teha. “Eriti kurb, et see juhtus tänasel lastekaitsepäeval,” nentis Karilaid.

“Suur entusiasm toetada perehüvitiste eelnõu on asendunud lihtlabase ja isiklikust kasust lähtuva poliitkombinatoorikaga. Reformierakonna survel paindusid sotsid sedavõrd, et kaks päeva pärast riigikogus toimunud poolthääletust otsustati loobuda oma panusest lastetoetusi tõstvale ja perede heaolu suurendavale eelnõule,” ütles ta.

“Pere Sihtkapital SA tellimusel läbi viidud küsitlusest selgub, et 81 protsenti vastajate arvates peaks riik laste saamist ja kasvatamist rohkem toetama. Menetluses olevat eelnõu toetab aga 68 protsenti vastajatest ehk enam kui kaks kolmandikku. Toetajad olid ülekaalus sõltumata vastajate poliitilistest eelistustest. Näiteks Reformierakonna pooldajatest oli lastega perede suurema toetamisega päri 71 protsenti ja Keskerakonna toetajatest koguni 90 protsenti,” kinnitas Karilaid.

Sellised poliitilised mängud siis.

UU