Reforminoorte koosoleku eest vallandatud oravaparteilasest koolidirektori kaitsele sööstis reformierakondlase juhitav Koolijuhtide Ühendus

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Inglise Kolledži direktori Toomas Kruusimägi erakondlik kuuluvus seab tema juhitava koolijuhtide ühenduse pöördumise erapooletuse sügava kahtluse alla.

Eesti Koolijuhtide Ühenduse pöördumist Kiviõli 1. keskkooli direktori Heidi Uustalu kaitseks võiks pidada loomulikuks, kui selle tagant ei paistaks taas oravapartei kõrvad.

Nimelt on Eesti Koolijuhtide Ühenduse juhatuse esimeheks nende kodulehe järgi Tallinna Inglise Kolledži direktor Toomas Kruusimägi, kes on 2010. aastast Reformierakonna liige ning kandideeris viimastel Riigikogu valimistel sama erakonna ridades.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti Koolijuhtide Ühendus peab Lüganuse vallavalitsuse otsust vabastada koolijuht Heidi Uustalu ametist sügavalt ebaõiglaseks ja vabastamise põhjendust otsituks, kirjutas BNS neljapäeval.

Uued Uudised ei pane küsimärgi alla Heidi Uustalu kompetentsust koolidirektorina, kuid hetkel tundub Koolijuhtide Ühenduse pöördumine erakondliku ringkaitsena – kogu skandaal algas koolis korraldatud reforminoorte üritusest ja ka direktori kaitsjate eesotsas on reformierakondlane.

“Reformierakonna noortekogu koosolek tõi samasse erakonda kuuluvale Kiviõli 1. keskkooli direktorile Heidi Uustalule kaasa süüdistused koolis poliitilise agitatsiooni korraldamises ning võib talle maksta töökoha,” kirjutas Põhjarannik 4. detsembril.

“See, et koosolek toimus kooli ruumides, pahandas koolipidajat, Lüganuse valda, kes süüdistab opositsioonis olevat koolijuhti poliitilise agitatsiooni korraldamises koolis, ilma et lastevanemad oleksid sellest teadlikud,” jätkab väljaanne.

Kogu info põhjal tundub küll, et oma 17 valitsemisaasta jooksul Eesti riigisüsteemi infiltreerunud Reformierakond viis poliitika kooliseinte vahele, vallavalitsus pidas sellist õppeasutuse politiseerimist valeks ja pani direktorile selle eest sule sappa, ning poliitiliselt laetud Koolijuhtide Ühenduse esimees Toomas Kruusimägi tõttas kõigi koolijuhtide nimel talle appi. Iseasi, kas need koolijuhid teda selleks üldse volitasid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused