Rein Veidemannile toetudes: vaikiv hääl on leidnud väljundi, nõudmaks ülekohtu tasandamist

Eesti,
©Heiko Kruusi/Õhtuleht
Rein Veidemann otsib veel tõde ja õigust – paljud seda enam ei tee!

Kuigi EKRE tõrvamine jätkub, ja kogub isegi hoogu, hakkab üha enam isegi rahvuskonservatiivide vastasleeri sõnavõttudest läbi kumama tõdemus, et ka EKRE-ta on asi riigis mäda.

Paljud hukkamõistud kõlavad ainult seetõttu, et probleemidele on tähelepanu juhtinud EKRE – olnuks see keegi teine, siis probleemi ehk isegi tunnistataks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Martin Helme ütles saates “Räägime asjast”, et ERR-i nõukogu ametnikud saavad ilma tematagi palju lugejakirju, milles pahandatakse rahvusringhäälingu kallutatuse üle. Lülitagem siin korraks EKRE välja ning meenutagem Johannes Tralla ja Mihhail Kõlvarti konflikti, kus vaatajad asusid massiliselt viimase poolele.

Rein Veidemann kirjutab, et Eesti edu hind on olnud kurnav.”Jah, Eesti õitseb, kuid mitte aasana, milles korraga näed õitemerd, vaid laiguti. Ja meie imestame, et nüüd üks seni vaikiv hääl on leidnud endale väljundi, ajuti koguni ruupori, kust ei kostu alati poliitkorrektseid viisakusi, aga hüütakse appi tasandama ülekohut,” mõtiskleb Veidemann ERR-is.

Ta jätkab: “Käisin nädalavahetusel maakodus Veneveres ja laupäeval Põltsamaa Selveris. /…/ Ja kui te teaksite, kui nördinud oldi EKRE demoniseerimise pärast! Nagu oleksin minagi osaline selles rahvusringhäälingu nõukogu esimehena. Tahtsin selgitada, et EKRE juhtkujud ei löö ka ise risti ette oma retoorikas. Ei lastud sedagi mul öelda. Niisugust ühiskonna lõhkiminekut pole enam ammu tajunud. Aga see on kogu aeg varjatult ju olemas olnud.”

Uued Uudised on varemgi kirjutanud sellest, kuidas ka ülikoolide inimesed on EKRE pihta avatud turmtule varjus vaikselt tunnistanud, et välismaa tudengitega, eriti Kolmandast maailmast tulnutega, on asjad taseme poolest kehvad; varem nõrgus välja justiitsametnike tunnistusi, et kohtutäituritest on saanud hüäänid ja kohtunikud ei järgi alati õiglust; ettevõtjad tunnistavad, et EKRE majandusprogrammis on iva sees jne.

Tegelikult me olemegi olukorras, kus on probleemid ja on nendest rääkija; on palju neid, kes näevad, aga ei julge või ei taha kaasa rääkida; on tohutult vaikselt tiksujaid ja on need, kes praegust olukorda mingil juhul muuta ei taha – neil on kas oma sissesöödetud toiduahel või suured ja varjamist vajavad patud.

EKRE pole kunagi ennast päästeinglina ette kujutanud, vaid üritab sellele Rein Veidemanni kirjeldatud kaosele piirid ette tõmmata. Jääbki vaid lõpetada tema sõnadega: “Nüüd tõusis poliitilisele väljale jõud, kes selle teise, kolmanda Eesti rahva enda selja taha kogus.”

Allikas: ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused