Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reitingud: EKRE hoiab Reformierakonna ees liidrikohta

-
20.10.2021
Õhupallid
© UU

Ühiskonnauuringute Instituudi ja Norstat Eesti koostatavas reitingutabelis kaks nädalat tagasi esikohale kerkinud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) suudab oma liidrikohta hoida ning teiseks langenud Reformierakonnale on hakanud tagant poolt lähenema ka Keskerakond.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 24,8 protsenti, Reformierakonda 23,7 protsenti ja Keskerakonda 20 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 11,9 protsendiga, Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) 8,6 protsendiga ning Isamaa 7,6 protsendiga. Isamaa toetus on kõrgeimal tasemel alates 2019. aasta augustist.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 43,7 protsenti ja opositsioonierakondi 41 protsenti vastajatest.

Teadur Martin Mölder tõdes, et kohalike valimiste nädal suuremaid muutusi erakondade toetuses kaasa ei toonud. Kahe esinumbri omavaheline heitlus paistab Mölderi hinnangul olevat vähemalt praeguseks leidnud tasakaalu punktis, kus EKRE-l on kerge edumaa Reformierakonna ees. “Reformierakonna puhul on näha esimesi märke sellest, et “Kaja-efekt”, selgelt kõrgem toetus naiste hulgas pärast valitsuse moodustamist, hakkab ära kaduma,” lisas Mölder. (BNS)