Rene Kokk: Eesti peab suutma riigile vajamineva elektrienergia ise toota

Eesti, Majandus,
©UU
Rene Kokk

Eesti riigis tuleks taastada olukord, kus oleme võimelised riigile vajamineva elektrienergia ise tootma, leiab Riigikogu liige ja endine keskkonnaminister Rene Kokk.

 

„Nii nagu teistes Euroopa riikides on reservis erinevat tüüpi elektrienergiat tootvaid elektrijaamu, nii peab ka Eestis olema olemas võimekus tulevikus lisaks tuule- ja päikeseenergiale vajaduse korral ka põlevkivist elektrienergiat toota,“ ütleb Kokk.

„Riik peab rajama juurde uusi põlevkivist elektrienergia tootmise võimekusi, kasutades selleks parimat ja moodsamat võimalikku tehnoloogiat. Vastavalt turule juurde tuleva taastuvenergia osakaalu tõusule on tulevikus võimalik jätta kaasajastatud ja moodsad põlevkivist elektrienergiat tootvad energiablokid reservi ning vajadusel kiiresti käivitada.“

Kokk möönab, et uute elektrijaamade ehitamine ei ole praegusele energiakriisile küll kiire lahendus, vaid pigem investeering riigi energiajulgeolekusse tulevikus.

Kiiremad lahendused oleks elektribörsi Nord Pool toimimisreeglite muutmine või riigi lahkumine börsilt.

„Toodame kordades odavamat elektrienergiat börsile, kui sealt meie inimesed ning ettevõtted tagasi ostavad. Eesti Energia toob riigile priske dividendi, aga riigijuhid räägivad, et midagi teha ei saa. See ei vasta tõele,“ ütleb Kokk.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused