Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rene Kokk: meie eesmärk on erakorralised valimised, et rahvas saaks üle vaadata valeinfo alusel tehtud otsused

-
21.11.2023
Rene Kokk

Teisipäeval Riigikogus toimunud eelarve-teemalisel arutelul ütles EKRE saadik Rene Kokk, et valijatel on õigus Reformierakonna suurte valede põhjal tehtud toetusotsused üle vaadata ning riiki ei tohi ainult usaldushääletustega juhtida.

“Head saadikud siin saalis ja monitoride taga ja kõik, kes meid kuulavad ja vaatavad läbi muude meediumite! Kõigepealt peab ju tegema selgeks selle, miks me täna seda eelnõu siin nii tugevalt pildis hoiame – see põhjus on ju selgelt obstruktsioon, EKRE ei ole seda ju eitanud. Ja võib selgelt öelda, et EKRE kurnab meie võimuliitu selleks, et võimuliit ei kurnaks sind, hea eestimaalane. Seda oleme me selgelt välja öelnud ja seda me ka ei häbene. Sellepärast et olukord, kus peaminister enne valimisi valetas sulaselgelt koos oma erakonnakaaslastega Eesti rahvale ja pärast valimisi juhtus hoopis teine olukord ja need lubadused, mis anti, paika ei pea, on sulaselge valetamine Eesti rahvale. Meie eesmärk on viia asi niikaugele, et Eesti saaks erakorralised valimised ja läbi selle saaks rahvas vaadata üle oma varasemalt tehtud otsuse. Ja ma kipun arvama, et see on hoopis teistsugune, kui oli hiljuti toimunud valimistel, sellepärast et lähteandmed, mille pealt inimesed otsust tegid, olid valed.

Ja see on väga-väga halb tendents, sest peaminister on ka tunnistanud, et ta ei saanud tõtt rääkida, sellepärast et siis poleks teda valitud. Sellest tulenevalt võib tekkida niisugune lugu, et tulevikus lubavad erakonnad mida iganes. Võib-olla elektriautohuvilisele lubavad elektriautot pärast valimisvõitu, kellelegi lubavad võib-olla koerakutsika, kellelegi talvekartuli. Siis tekibki olukord, kuidas valitsus kokku pannes hakatakse riiki juhtima usaldushäälte najal. Ja siinkohal on mul küll palve, selge palve Eesti Vabariigi presidendile mitte toetada sellist riigi juhtimise viisi ja mentaliteeti. See ei tohi nii minna, see ei ole see, mida põhiseadus on sätestanud ja ette näinud meile, ja president ei tohiks seda mitte mingil juhul legitiimseks teha.”

Allikas: Riigikogu stenogrammid