Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riho Terras paljastas oma näo – ikka samasugune eurolaulik nagu teised peale Jaak Madisoni

-
11.04.2020
Riho Terras jääb kaitseväe juhatajaks olemise ajast meelde kui kindral, kes pani rõhku paraadidele ega võtnud vastutust riigireetur Metsavase eest. Pilt on illustratiivne.
© AFP/Scanpix

Kui paraadikindral Riho Terras ametist taandus ja tänu lahkuvatele brittidele europarlamenti sai, lootsid paljud, et Isamaalt tuleb konservatiivne saadik, aga ei – ikka üks eurosemu Yana Toomi, Urmas Paeti, Marina Kaljuranna ja muude eurokraatide ridades.

Alles oli uudis, et Isamaa ei pea vajalikuks Fideszi väljaheitmist Euroopa Rahvaparteist – see pani mõtlema, et need inimesed ei ühine vähemalt pandeemia ajal poliitilise tagakiusuga EL-i ridades, aga Terras, kes Eestis muutis sõjaarmee paraadarmeeks, otsustas Ungari peale kisendamisega ühineda.

Terrase kolleeg Jaak Madison kommenteerib Postimehe lugu, kuidas üks Eesti eurosaadik liitus “mureavaldusega” Ungari pärast.

“Mind see küll ausalt öeldes vihastab: teiste riikide eurosaadikud arvavad endal olevat moraalset õigust minna ütlema teise riigi valitsusele, kuidas peab elama. Eriti veel valitsusele, kellel on ülimalt suur poliitiline mandaat valimistelt ning kelle sammud koroonaviirusega võitlemisel on sarnased kõikide teiste riikidega. Lihtsalt pekstakse seepärast, et tegemist on riigiga, mis ei lömita suurema liidu ees,” kirjutab Madison sotsiaalmeedias.

“Veelgi suurem häda on selles, et Eestist valitud seitsmest Euroopa Parlamendi liikmest siiani olid viis need, kes põhimõtteliselt olid alati nõus lipitsema Euroopa Liidu juhtkonna eest ja selleks ka kiruma Ungarit. Nüüd on neid kuus – Riho Terras liitus selle koorga. Ei pea vist väga ütlemagi, et ainsana olen olnud mina, kes pole pidanud õigeks kritiseerida Ungarit asjade eest, mida nad tegelikult teinud ei ole,” märgib EKRE eurosaadik

Ungari võimuerakond Fidesz kuulub ka Euroopa Parlamendis samasse poliitgruppi, kuhu kuulub Terras oma Isamaaga. Kas nüüd siis toetab ta näiteks ka Fideszi väljaheitmist oma grupist?

“Ühest küljest oleks see isegi hea, kuna annaks neile legitiimse põhjenduse tulla üle meie gruppi – Identiteet ja Demokraatia. Samas on selline käitumine praegu ehtne suhete rikkumine Ungariga, millest on kahju. Siiralt kahju,” lõpetab Jaak Madison.

Kaitseväe juhatajaks olles muutis Riho Terras Eesti relvajõud peamiselt paraadarmeeks ega võtnud pelgurlikult vastutust ka selle ridadest võrsunud riigireetur Deniss Metsavase eest.