Riho Terras paljastas oma näo – ikka samasugune eurolaulik nagu teised peale Jaak Madisoni

Eesti,
- Updated
©AFP/Scanpix
Riho Terras jääb kaitseväe juhatajaks olemise ajast meelde kui kindral, kes pani rõhku paraadidele ega võtnud vastutust riigireetur Metsavase eest. Pilt on illustratiivne.

Kui paraadikindral Riho Terras ametist taandus ja tänu lahkuvatele brittidele europarlamenti sai, lootsid paljud, et Isamaalt tuleb konservatiivne saadik, aga ei – ikka üks eurosemu Yana Toomi, Urmas Paeti, Marina Kaljuranna ja muude eurokraatide ridades.

Alles oli uudis, et Isamaa ei pea vajalikuks Fideszi väljaheitmist Euroopa Rahvaparteist – see pani mõtlema, et need inimesed ei ühine vähemalt pandeemia ajal poliitilise tagakiusuga EL-i ridades, aga Terras, kes Eestis muutis sõjaarmee paraadarmeeks, otsustas Ungari peale kisendamisega ühineda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Terrase kolleeg Jaak Madison kommenteerib Postimehe lugu, kuidas üks Eesti eurosaadik liitus “mureavaldusega” Ungari pärast.

“Mind see küll ausalt öeldes vihastab: teiste riikide eurosaadikud arvavad endal olevat moraalset õigust minna ütlema teise riigi valitsusele, kuidas peab elama. Eriti veel valitsusele, kellel on ülimalt suur poliitiline mandaat valimistelt ning kelle sammud koroonaviirusega võitlemisel on sarnased kõikide teiste riikidega. Lihtsalt pekstakse seepärast, et tegemist on riigiga, mis ei lömita suurema liidu ees,” kirjutab Madison sotsiaalmeedias.

“Veelgi suurem häda on selles, et Eestist valitud seitsmest Euroopa Parlamendi liikmest siiani olid viis need, kes põhimõtteliselt olid alati nõus lipitsema Euroopa Liidu juhtkonna eest ja selleks ka kiruma Ungarit. Nüüd on neid kuus – Riho Terras liitus selle koorga. Ei pea vist väga ütlemagi, et ainsana olen olnud mina, kes pole pidanud õigeks kritiseerida Ungarit asjade eest, mida nad tegelikult teinud ei ole,” märgib EKRE eurosaadik

Ungari võimuerakond Fidesz kuulub ka Euroopa Parlamendis samasse poliitgruppi, kuhu kuulub Terras oma Isamaaga. Kas nüüd siis toetab ta näiteks ka Fideszi väljaheitmist oma grupist?

“Ühest küljest oleks see isegi hea, kuna annaks neile legitiimse põhjenduse tulla üle meie gruppi – Identiteet ja Demokraatia. Samas on selline käitumine praegu ehtne suhete rikkumine Ungariga, millest on kahju. Siiralt kahju,” lõpetab Jaak Madison.

Kaitseväe juhatajaks olles muutis Riho Terras Eesti relvajõud peamiselt paraadarmeeks ega võtnud pelgurlikult vastutust ka selle ridadest võrsunud riigireetur Deniss Metsavase eest.

13 commentsOn Riho Terras paljastas oma näo – ikka samasugune eurolaulik nagu teised peale Jaak Madisoni

 • Avatar

  See portaalijutt läks ka jälle “vihakõne” kirja? Või kardate, et need ettepanekud võivad toetust leida?

  Tänan veelkord Henri Õllevalajat. Sellised kokkuvõtted poliitikute tegudest peavad olema nähtaval.

 • Avatar

  Kas mitte Terras või mõni teine kõrgetest sõjaväejuhtidest ei lavastanud ühel meie Linnamäel koos teiste templirüütlitega ajaloolist “Püha Haua vabastamist” mille üle meie ajaloolased üsna pahased olid, ehk keegi siinsetest teab midagi täpsemalt, et Kes, mis ja kuidas? Üldiselt ongivist nii, et eks see nii ÜRO kui NATO ole ju tegelikkuses vaid pesapallikurikas Vabamüürluse ja Illuminaatide käes, millega mõjutatakse ning vajadusel nuheldakse liiga iseseisvaid rahvusriike keda ei anna “präänikuga” äraosta …

 • Avatar
  vanaisa maalt

  selliseid nimepoolest #isamaalasi# on seal veel küll ja küll. Ei liha ega kala, oma nahk ja suur au on nende nimi. Terras oli ülespuhutud kindral, olemuselt siiski puhas reformi isekuse musternäide. Nüüd siis El-s kisub rohkem juba punasotside kaissu, isamaa on vaid soe õhk suus, kui sedagi. Brüsseli bakter on koroonast ikka palju hullem, see ei tagane nakatanust enam kunagi, ehe näide on Kallase fahmiil ja Ansip.

 • Avatar

  Häid pühi kõigile!
  Suured tänud hr.Õllevalajale valgustamast,saab lõpuks teada ,,meie kõigi kangelaste,, tagapõhja.Neid aadresse võiks isegi korduvalt avaldada kui mõnel märkamata jäi! Mis meie kõigi poolt lugupeetud õuemarssalisse puutub, siis ega sealt muud loota polnudki, eks vonni mees ja veel kuskil.
  Noh ja esikaabu ütles ka,sortsoravate laamendamise tagapõhjasi ei saa praegul avalikustada ja ju see sellest tingituna, et irlimehed olid nendega ühes kampas.Aeg (mitte see eksmiilits) annab arutust.

 • Avatar

  Terras on tüüpiline libedik ja karjerist. Mulle muutus see mees eriti vastikuks siis, kui tuli välja Vene spiooni aastatepikkune ‘töö’ Terrase soosiva tiiva all.
  Terrase suust ei tulnud VABANDUST Eesti rahva ees selle üliräige loo pärast. Ta lõputu enesekiitmine oli ja on tülgastav….aga rääkida ta oskab..

 • Avatar
  Eruohvitser

  R.T. oli kaitseväes silmapaistev eneseimetleja ja soosikute-moosijate soosija. Kindlasti ei saa Isamaa temast rahvuskonservatiivset poliitikut.

 • Avatar
  vk . com / prooton

  Madisson on üks poliitika tugevamaid tulevikukujusid. Algus oli nati naljaks, see Soome laeva ja moblajama, nüüd see fopaa Objektiivi intervjuus, aga ta on selline mitte kivistunud, ning õpib.

 • Avatar

  Kui lühike on ikka eestlaste mälu, isegi konservatiivide oma. Terras oli mees, kes olles Kaitseväe juht, ütles ajakirjanduses avalikult välja, et sülitab oma vandetõotusele ja reedab esimesel võimalusel. Peale mida sai ta presidentinna Buratino Sultanovalt kohe kindralipagunid. Kas tõesti on meelest läinud mis mehega on tegemist?
  Iseasi muidugi, et normaalses riigis oleks sõjaväelane kes ajakirjanduse vahendusel avalikult vandetõotusest lahti ütleb ja kodumaad reeta lubab, kohe häbiga armeest minema pekstud. Normaalses… Riigis…

 • Avatar

  Ja meie sitapead ehk sõjaväelased soovivad,et ungari saadab siia oma lennukeid ja lendureid.Jube jälestusväärne käitumine Terrase poolt.Taoliselt käituvad ainult m…id.

 • Avatar
  Isamaa pale

  Isamaa hädad algavad sellest, et neil ei olegi mingit ühist maailmavaatelist platvormi. Sinna mahuvad elamislubade müüjad ja soovahetuse ideoloogid ja muud karvased ja sulelised. Keeravad s..a kokku ja siis jalutavad rahulikult minema. Seda Tsahkna haisu ei saa nad niipea küljest ära.
  Ainuke austustvääriv Isamaalane, kes praegu meelde tuleb, on Helir-Valdor Seeder.

  Ilus on ikkagi isamaa pale,
  kui sellelt pühkida kõik, mis on vale.
  Valet me tunneme, tõesti kõik teame,
  ent kas just meie need pühkima peame?

  Pühime küll, ent kui mõtelda järgi,
  äkki ei jäägi siis palju sealt järgi?

 • Avatar

  Terras oma olemuseltei anna küll sõjaväelase mõõtu välja. Selle ametiposti sai ta ikka tänu pugemisele .

 • Avatar

  Tegemist on ju järjekordse salaseltslase- ehk Templirüütliga. Selge see et ka temal on omad välisperemehed kelle noodist laulma peab.

  • Avatar
   vk . com / prooton

   See templirüütli värk on üks kummaline asjandus. Meie uus kaitseliidu tegelane on kah seaql seltskonnas, aga ta vähemalt ikkagi meenutab sõjaväelast. Terrast ma üldse siin eriti puudutada ei taha. Aga Breivik tuleb meelde. Breivik, samuti templar, suuriisraeli toetaja ja… HITLERIST. Ja mu teada ei ole teda vist nende ridadestki maha arvatud. Maailm on täis kummalisi asju.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused