Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riigikogu esimees elab homofestivalile kaasa: elagu Pride!!!!

-
08.07.2017
Laadime sisu...

Riigikogu esimees, sotsialist Eiki Nestor hõiskas sotsiaalmeedias nelja hüüamärgiga, et meil kõigil on õigus olla õnnelik ja elagu Pride. Nestor on Eesti lähiajaloo üks pikaajalisema staažika rahvasaadikuid.

Nestori karjatusele järgnes väga elav arutelu, kust ei puudunud solvangud, ähvardused, iroonia ja elukutselised trollid. Teiste seas lõi kaasa ka vanameister, reformierakondlane Jürgen Ligi, kes vastas ühele üliemotsionaalsele hõiskele –  “Elagu armastus nii eredalt, et pimedadki märkavad, et miskit toimub!” – ainult temale omase irooniaga: “Paraad muidugi on ainus viis.”

Tuntud bioloog ja loodusraamatute autor Kristel Vilbaste pidas samuti Nestori hõiset veidraks. “Kummaline avaldus riigis, kus iive on negatiivne,” nentis Vilbaste.

Koorijuht ja endine ajakirjanik Jaanus Nurmoja märkis, et tõsine haigus on soov end sellisel paraadil demonstreerida või mingeid muid üritusi sellele orientatsioonile pühendada. “Lihtsalt teadmine, et keegi konkreetne inimene on L,G,B või T, ei häiri mind. Mul on mitu tuttavat geid – üks on endine kolleeg – oli suisa kabinetikaaslane -, teine oli mu koorijuht ühes kooris ja kolmas on minu laulja teises kooris. Omal alal tublid tegijad ja muidu normaalsed inimesed. Ja minu jaoks on nad endiselt just need: ekskolleeg, endine dirigent, laulja. Mida nad voodis teevad, ei lähe mulle korda. Ja ma ausalt öeldes ei tahakski teada, et nad geid on. Neile on ju peatähtis üksteise jaoks kapist väljas olla, kas pole? Selleks pakub sotsiaalmeedia piisavalt võimalusi. Klubidest rääkimata. Nn Pride on sellel nurga alt vaadates moraalselt vananenud, mõttetu nähtus,” arutles koorijuht.

“Rakveres plaanitava Festhearti korraldajad väitsid, et eesmärk on suurendada sallivust ja mõistmist. Tegelikult hakkas festival algusest peale sellele eesmärgile vastu töötama, isegi juba enne, kui selle sisust midagi teada oli,” lisas Nurmoja.

UU