VIDEO: Riigikogu esimees Henn Põlluaas parlamendi sünnipäeval: oleme taaskord justkui sõjas

Eesti,
- Updated

Nii nagu Vabadussõja rinnetel, nii ka täna võitlevad eesliinil vaprad Eesti inimesed, kes panevad ohtu oma tervise, et kaitsta meie rahvast. Jah, vaenlane on teine, aga kangelased sünnivad samamoodi, ütles Riigikogu esimees Henn Põlluaas parlamendi 101. sünnipäeval tehtud pöördumises. 

Uued Uudised avaldavad Henn Põlluaasa tervituse täismahus

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kallis Eesti rahvas!

Tänavu möödub Eesti parlamendi loomisest 101 aastat. 1919. aastal rajatud rahvaesindus – Asutav Kogu – tähistab meie rahva kujunemisloos demokraatia sündi. See näitab meie veendumust demokraatlikusse korda ja usku demokraatiast kantud väärtustesse.

Oleme täna, sajand hiljem, väga keerulises olukorras. Me oleme taaskord justkui sõjas, kuid meie vaenlaseks on seekord tundmata viirus, mis on haaranud suure osa maailmast. Haiguse tagajärjel on meie seast lahkunud toredaid, töiseid ja häid inimesi. Keerulise ajalooga Eestile on taaskord saabunud rasked ajad.

Antud olukord toob paralleele sajandi taguse perioodiga. Ka siis olid inimesed hirmul. Sõda peeti meie vabaduse eest. Nii nagu Vabadussõja rinnetel, nii ka täna võitlevad eesliinil vaprad Eesti inimesed. Nad pannevad ohtu oma tervise, et kaitsta meie rahvast. Jah, vaenlane on teine, aga kangelased sünnivad samamoodi.

Sada aastat tagasi, Eesti Vabariigi loomisel keset sõda, näidati mitmetes küsimustes erakondade ülest koosmeelt. Siht oli ju üks – saavutada iseseisev ja sõltumatu demokraatlik vabariik. Ka täna tuleb suhtuda valitsevasse olukorda üksmeelega, sest eesmärk peab olema ohtliku viiruse seljatamine. Me võidame viiruse, toimides üheskoos.

Tänane Riigikogu jätkab sõltumatu seadusandliku rolli kandmist meie ühiskonnas. Kinnitan, et ei ole vähimatki põhjust muretseda põhiseadusliku kriisi võimalikkuse pärast. Eesti on ja jääb demokraatlikuks õigusriigiks.

Nii nagu Asutav kogu, vajab Riigikogu hetkel kogu Eesti ühiskonna toetust. Riigikogu panus praeguses situatsioonis on äärmiselt vajalik. Me töötame väsimatult selle nimel, et riik saaks rakendada mõjusamaid meetmeid ohjeldamaks tänase kriisi tagajärgi, aidata inimesi. Riigikogu roll seadusandliku võimu kandjana tõestab end eelkõige keerulistel aegadel.

Meie vabaduse- ja demokraatiaiha leek ei kustu rasketel aegadel. Me avaldame tänu ja tunnustust elude eest võitleva eesliini kangelastele. Me kinnitame, et keegi meist ei peatu enne, kui ohtlik viirus on seljatatud.

Olge hoitud ja püsige terved!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused