Riigikogu istungite-eelne protseduuriliste küsimuste voor on Reformierakonna ja sotside lapsuke

Rubriik Eesti On
- Updated
Jüri Ratas kannatab oma reformaritest sõprade loomingu all.

Inimesed, kes jälgivad Riigikogu istungeid, on tõenäoliselt märganud, kuidas istungid algavad pikkade vaidlustega päevakorra üle – vähesed teavad, et see on Reformierakonna ja sotside algatatud asi, mis nüüd on saanud süsteemseks.

Kui EKRE saadikust Henn Põlluaasast sai Riigikogu esimees, võtsid reformarid ja sotsid ta lausrünnaku alla, et takistada uue spiikri tööd ja näidata teda selleks tööks võimetuna. Küsiti lausa absurdseid küsimusi, pilluti solvanguid ja süüdistusi, kritiseeriti Riigikogu tööd – nii pidi Riigikogu esimees hakkama välja sõeluma küsimusi, mis puudutasid otseselt töökorda ja jätma muu kõrvale. Nüüd teeb seda uus esimees Jüri Ratas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selles küsimuses on Reformierakond taas endale jalga tulistanud, sest nende endi algatus häirib nüüd neid. Praegune opositsioon ei jaura, vaid kasutab sama taktikat tõsistele küsimustele vastuste saamiseks, sest peaminister ju Riigikogu ette ei tule.

“Miks peavad Riigikogu istungid algama poliitilise jauramisega, mis tegelikult ei oma mingit seost istungi läbiviimisega? Kodukorra järgi peavad olema need seotud istungi endaga? /…/ Aga proovige sellele esimesele küsimusele vastata. Miks me peame seda jauramist kuulama, millel ei ole seost protseduuriliste küsimustega?” pahandas esmaspäeval reformar Jürgen Ligi, kes ise pole komisjonides kunagi protseduuridest lugu pidanud.

“Vastuseks rahvasaadikule Reformierakonnast ütleksin, et kaks aastat me talusime teie jauramist, teie initsieeritud pikette ja takistamist töölemineku puhul Stenbocki majja. Nii et ärge nurisege. See on demokraatia. Demokraatiaga tuleb leppida. Kui teile demokraatia ei meeldi ja teile ei meeldi, mida me teame kõikidest nendest eelnõudest, mida te olete algatanud politseiriigi sisseviimiseks, siis on see teie probleem. Ja meie probleem on teie rong rööbastelt maha lasta,” vastas seepeale Mart Helme.

Reformierakonnal on võimule pääsenuna kaelas tohutult probleeme, mille loojateks olid nemad ise opositsioonis olles ja mis nüüd nende endi pihta löövad.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused