Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Riigikogu kiitis heaks Eesti koostöö valgete vastast vägivalda õhutava riigiga

-
30.05.2018
Meeleavaldus valgete farmerite vastu suunatud vägivalla vastu Kaplinnas.
© AFP

Riigikogu väliskomisjoni liige Henn Põlluaas (EKRE) taunib Riigikogu otsust kiita heaks arenguabi, kaubanduse ja koostöö leping Lõuna-Aafrika Vabariigiga, mille valitsus kiusab taga valgeid farmereid.

Põlluaas osutab, et Lõuna-Aafrika parlament otsustas hiljuti konfiskeerida ilma igasuguse hüvitusteta valgetele põllumeestele kuuluva maa.

„Riigi valge elanikkond on hirmul, et tagajärjeks on samasugune jõhker ja vägivaldne maade ülevõtmine, nagu toimus naabermaal Zimbabwes, kus suur osa maadest kuulub nüüd president Robert Mugabe lähedasele ringkonnale,“ märkis Põlluaas.

„Kuritegevus ja vägivald LAV-is on muutunud juba nii rängaks, et peamiselt valged afrikaani keelt kõnelevad farmerid on tulnud tänavatele protestima ja rahvusvaheliselt üldsuselt abi paluma. Möödunud aasta lõpus avaldatud statistika kohaselt on LAV-is 100 000 farmeri kohta mõrvatud 156 inimest, mis muudab Atkinsoni sõnul põllupidamise LAV-is maailma ohtlikuimaks tööks.“

Põlluaas osutab, et viimaste aastate jooksul on mõrvatud tuhandeid afrikaanidest farmereid, lisaks massilised peksmised, vägistamised ja röövimised.

„Genocide Watch, mille peakorter asub Washingtonis, tõdes juba 2003. aastal, et rünnakute taga on rassiviha ja et see võib muutuda genotsiidiks, kui valitsus vahele ei astu. Valitsus näib aga hoopiski sellele õhutavat,“ kõneles Põlluaas.

„Valgete inimõiguste rikkumine, tagakiusamine, diskrimineerimine, räige vägivald ehk nii-nimetatud valge genotsiid on muutnud 4-miljonilise Lõuna-Aafrika eurooplaste kogukonna elu õudusunenäoks. Valgete vastane rassism on reaalsus ja see on saanud endale äärmiselt jõhkrad vormid. Samuti, nagu kristlaste vastane vägivald mitmes islamiriigis.“

Põlluaasa sõnul on Euroopa Liit näidanud Lõuna-Aafrikas ja paljudes teistes Aafrika riikides toimuva suhtes üles erakordset ignorantsust ja topeltstandardeid.

„Europarlament lükkas 2017. aasta novembris tagasi sõltumatu saadiku Janice Atkinsoni ettepaneku arutada Euroopa Liidu kõrgemates struktuurides valgete farmerite mõrvu Lõuna-Aafrikas. Europarlament ei võtnud Lõuna-Aafrikas toimuvaid raskeid inimõiguste rikkumisi jutuks. Toimuv valgete eraomandi bolševistlik natsionaliseerimine, vägivald ja tapatalgud viivad paratamatult nende inimeste massilisele põgenemisele maalt, kuid neile Euroopa Liit abi ja pagulasstaatust ei paku,“ ütles Põlluaas.

„Vähe sellest, täna soovib Euroopa Liit sõlmida Lõuna-Aafrika Vabariigiga uue arenguabi andmise, kaubanduse ja koostöö lepingu ning Riigikogult küsitakse selleks heakskiitu ja volitusi. Riigikogule esitatud seletuskirjas ei ole poole sõnagagi mainitud sealset olukorda ega valgete vastu suunatud jõhkrat rassismi ega vägivalda. Poole sõnagagi ei räägita, et me oleme kategooriliselt vastu igasugusele rassismile, seisame inimõiguste eest ja nõuame nende täitmist kõikidelt riikidelt, eriti nendelt, keda me oleme nõus aitama või erinevates valdkondades koostööd tegema.“

Põlluaasa sõnul peaks igasugusele abi osutamisele ja koostööle eelnema valgete diskrimineerimise lõpetamine, nende võrdne kohtlemine, normaalse olukorra taastamine ja maaomandi tagastamine omanikele või äärmisel juhul selle täielik kompenseerimine.

„Valmisolek teha koostööd Lõuna-Aafrika vabariigiga muudab tühiseks kõik jutud demokraatiast, euroopalikest väärtustest, inimõigustest ja nende toetamisest. Mitte ühelgi inimesel, kes seda koostööd toetab, ei ole moraalset õigust nendel teemadel enam sõna võtta.“

UU