Riigikogu liikmed moodustasid Eesti ajaloo toetusrühma

Rubriik Eesti On
©Uued Uudised
Riigikogu saadikud tööpostil. Pilt on illustratiivne.

Riigikogu liikmed moodustasid teisipäeval toetusrühma, mille eesmärk on kaitsta ja toetada Eesti ajalugu ning selle uurimist.

Toetusrühma esimehe Jaak Valge sõnul on Eesti ajaloo toetusgrupi ellukutsumise põhjuseid kolm. „Esiteks vajadus toetada Eesti ajaloo uurimist, mis pole saanud piisavat tähelepanu. Teiseks põhjuseks on tarve tõrjuda murettekitavaid nö tõejärgseid tendentse, mis nõrgendavad ajaloo-uurimise allikapõhisuse, allikakriitika ja autentse tõlgendamise põhimõtteid. Ja kolmandaks ajendiks on Venemaa ajaloopropaganda rünnakud Eesti ajaloo suunal, mida tuleb tõrjuda,“ rääkis Valge riigikogu pressiteenistusse teatel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Toetusrühma kuuluvad Paul Puustusmaa, Kai Rimmel, Alar Laneman, Peeter Ernits, Anti Poolamets, Ruuben Kaalep, Riho Breivel, Uno Kaskpeit, Siim Pohlak, Henn Põlluaas, Urmas Reitelmann, Urmas Espenberg, Tiit Kala, Leo Kunnas, Merry Aart, Kert Kingo, Kalle Grünthal, Marko Šorin, Jaanus Karilaid, Jaak Juske, Katri Raik ja Siim Kallas.

Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad saadikutel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

XIV Riigikogu on moodustanud kokku 67 parlamendirühma ja 73 toetusrühma.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused