ERR-i nõukogu saab rohkem tasakaalu: Riigikogu kiitis heaks uued liikmed

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
ERR-i nõukogu uued liikmed said paika. Pilt on illustratiivne.

Riigikogu teisipäevase otsuse järgi nimetatakse Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu uuteks tunnustatud asjatundjatest liikmeteks Peeter Espak, Priit Hõbemägi ja Viktor Trasberg – otsus jõustub 27. mail.

Kultuurikomisjoni esitatud riigikogu otsuse poolt hääletas 53 ja vastu 39 riigikogu liiget. Sealjuures hääletas koalitsioonierakondade saadikutest otsuse vastu Viktoria Ladõnskaja-Kubits ning Mihhail Lotman jättis hääletamata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uued liikmed nimetatakse lähtuvalt Eesti Rahvusringhäälingu seadusest ning seoses ERR-i tegevusvaldkonna tunnustatud ekspertidest nõukogu liikmete Agu Uudelepa, Paavo Nõgeneni ja Pille Pruulmann-Vengerfeldti volituste lõppemisega.

Rahvusringhäälingu nõukogusse kuulub üks esindaja igast riigikogu fraktsioonist riigikogu koosseisu volituste lõppemiseni ning neli asjatundjat Rahvusringhäälingu tegevusvaldkonna tunnustatud asjatundjate hulgast, kelle volituste tähtaeg on viis aastat.

Tunnustatud asjatundjana jätkab nõukogu esimees Rein Veidemann. Riigikogu liikmetest kuuluvad Eesti Rahvusringhäälingu nõukogusse Viktoria Ladõnskaja-Kubits Isamaast, Marika Tuus-Laul Keskerakonnast, Jevgeni Ossinovski Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast, Valdo Randpere Reformierakonnast ja Urmas Reitelmann Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast.

Kolme uue liikme ametissenimetamine vallandas opositsiooni poolt suure nõiajahi, kusjuures sotside ja reformierakondlaste kõige suuremat vastuseisu leidis konservatiivsete vaadetega Peeter Espak. See kinnitab Priit Pulleritsu sõnu, et vasakpoolsed ja liberaalid ei taha massimeediat oma kontrolli alt välja lasta – eriti just pikka aega meediaruumi kontrollinud oravapartei. (BNS-UU)

One commentOn ERR-i nõukogu saab rohkem tasakaalu: Riigikogu kiitis heaks uued liikmed

  • Avatar

    See Ladõnskaja on ju Trooja hobune koalitsiooni sees ja Isamaas…. Isamaal pole ilmselt valikut, et teda välja visata, – siis ei jääks neist enam midagi Riigikogus (ja üldse) järele. Mis poliitilised manipulatsioonid need olid, et selline ehe sotsialist Isamaaga liitus??

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused