Riigikogu spiiker Henn Põlluaas rääkis Ungari kolleegiga vajadusest kaitsta traditsioonilisi väärtusi

Eesti,
©Riigikogu
Riigikogu esimees Henn Põlluaas ja Ungari parlamendi esimees László Kövér.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas kõneles tänasel kohtumisel Ungari parlamendi esimehe László Kövériga kahepoolsetest suhetest ja Euroopa Liidu tasandil toimuvast koostööst.

„Meil on palju ühist, mitte ainult ajaloos, aga ka poliitilistes ja julgeolekuküsimustes. Kindlasti need kohtumised aitavad meie kahepoolseid suhteid veelgi süvendada. Meie ühine kohustus on vaadata mitte üksnes minevikku, vaid ka tulevikku, et me saaksime oma riikide huve parimal moel esindada,“ ütles Põlluaas.

Põlluaas ja Kövér käsitlesid kohtumisel küsimusi Euroopa Liidu immigratsioonipoliitikast, vajadusest kaitsta traditsioonilisi euroopalikke kristlikke väärtusi ning Euroopa taastusfondi ja Euroopa Liidu mitmeaastase eelarve väljamaksetingimustest.

Rääkides sallivusest ja vabadustest olid kahe riigi parlamendi esimehed ühel meelel, et võrdsed õigused peavad olema kõikidel osapooltel. „Ei ole vastuvõetav teistsuguste arusaamade pealesurumine rahvusriikidele, kes toetuvad Euroopa traditsioonilistele kristlikele väärtustele,“ ütles Põlluaas.

Ungari parlamendi esimees tõi esile, et kuigi kahepoolne suhtlus on tihe ja omavahelist koostööd tugevdab ka keelesugulus, siis veel palju on võimalik ära teha majandussuhete arendamisel.

Kohtumisel osales ka Eesti-Ungari parlamendirühma esimees Anti Poolamets.

Pärastlõunal asetavad Riigikogu esimees Henn Põlluaas ja Ungari parlamendi esimees László Kövér lilled kommunismiohvrite memoriaalile Maarjamäel. Teisipäeva veedab Kövér Saaremaal.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused