Riigikogu vabadusvõitlejate ja represseeritute toetusrühm mälestab Enn Tartot

Eesti,
©UU
Eesti vabadusvõitlejate kokkutulek.

Riigikogu vabadusvõitlejate toetusrühm mälestab väsimatut Enn Tartot, kelle järjekindlus rahvusliku aate kandmisel oli eeskujuks kõigile. Enn Tarto ohvrimeelsus ja kartmatus aitas eestlaste vabaduse vaimu hoida alates 1950. aastatest kuni okupatsiooniaja lõpuni.

Enn Tarto teadis, et vabadus ei ole kingiks, vaid pühendus iseseisvas Eestis riigikaitse ülesehitamisele. Tema südameasjaks oli ka eestlaste ajaloomälu hoidmine, mille talletamist korraldas ta aastakümneid Tartu Memento juhina.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Enn Tarto esindas uut põlvkonda vabadusvõitlejaid, kes ei lasknud võitluse sädemel vaibuda ka peale metsavendluse mahasurumist,“ ütles vabadusvõitlejate toetusrühma esimees Anti Poolamets (EKRE).

Kaheksateist aastat vangilaagrites veetnud metsavend Ruuben Lambur on Enn Tartot meenutanud järgmiselt: „Mordva vangilaagris uue põlvkonna vastupanuvõitlejate kohtumine vanema põlvkonnaga tõstis meie meeleolu tunduvalt, sest me saime aru, et kodumaal võitlus jätkub. Noored aga said nõu ja abi vanematelt, et GULAGi katsumusi üle elada.“

Langetame leinas pea.

Riigikogu vabadusvõitlejate ja represseeritute toetusrühm

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused