Riigikogu valis esimeheks tagasi Henn Põlluaasa

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Henn Põlluaas

Riigikogu valis täna Riigikogu esimeheks tagasi Henn Põlluaasa (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond), kes kogus 50 häält, sotside poolt tema vastaskandidaadiks seatud Ivari Padar sai 41 häält. Kaks sedelit olid kehtetud.

Selleks, et vähendada kontakti valijate vahel ning lähtudes Riigikogu vanematekogu suunistest, jaotas Vabariigi Valimiskomisjon valijad tähestikulises järjekorras Toompea lossis kuue eraldiseisva hääletamisala vahel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigikogu juhatus koosneb esimehest ja kahest aseesimehest. Koalitsioonileppe kohaselt kuulub Riigikogu esimehe koht Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale.

Juhatus valitakse Riigikogu liikmete hulgast ja tema volitused kestavad ühe aasta. Riigikogu esimees on Vabariigi Presidendi järel teine isik riigis, kes võib vajaduse korral ajutiselt täita presidendi ametiülesandeid.

Riigikogu aseesimeesteks olid seni Helir-Valdor Seeder (Isamaa) ja Siim Kallas (Reformierakond)

Riigikogu juhatus korraldab Riigikogu esindamist, jaotab fraktsioonide kohad komisjonides, kinnitab komisjonide koosseisud, registreerib fraktsioonid, koostab ja esitab täiskogule kinnitamiseks Riigikogu töönädalate päevakorra projekti. Kui menetlusse antud eelnõu vastab normitehnika eeskirjale, määrab juhatus sellele juhtivkomisjoni.

Riigikogu esimees juhatab Riigikogu täiskogu istungeid, kutsub kokku ja juhatab Riigikogu juhatuse istungeid ning esitab juhatusele nende päevakorra projekti.

Enne Henn Põlluaasa on Riigikogu juhatanud taasiseseisvumise järel Eiki Nestor, Toomas Varek, Ene Ergma, Toomas Savi ja Ülo Nugis.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused