Riigikogus kõlas jutt digipöördest ja e-riigist, kuid kaugistung takerdus pidevalt

Rubriik Eesti On
- Updated
Vaheaeg seniks, kuni peaminister e-riiki jõuab ja digipöörde teeb.

Teisipäevane Riigikogu istung, kus nii peaminister Kaja Kallas kui ka paljud küsijad rääkisid e-riigist, digipöördest ja Eesti edust, muutus kehva levi tõttu iseenda paroodiaks.

Nii rääkis peaminister, et “kogu e-riigile on tegelikult juba 135 miljonit sellest taaskäivitamise rahastust ette nähtud. Seal on muu hulgas ka see viimase miili netiühenduse kättesaadavuse tõstmine”, seda vastuses Andres Metsojale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegelikult aga kulges kogu e-riiklik kaugistung (ja mitte esmakordselt) pidevate häirete märgi all. Kella 10 -10.40 püüdis Riigikogu aseesimees Hanno Pevkur saada ühendust peaministriga, võttes selleks neli vaheaega, kuni tal õnnestus Kaja Kallas pildile saada. “Selgub, et meil on väikesed tehnilised probleemid. Siiski ma pikendan juhataja vaheaega veel kümne minuti võrra,” rääkis Pevkur näiteks kell 10.10.

10:40 Peaminister Kaja Kallas: “Tere! Minu poolt ka vabandused, et tehnilised viperused olid!”

Kell 11.02, Hanno Pevkur: “Hea Anti, me ei kuule sind ja kuna me ka ei näe, siis me ei saa aru, kas sa rääkisid meiega või mitte. Võtame järgmise küsimuse.”

11:06 Aseesimees Hanno Pevkur: “Eduard Odinets, palun! (Vaikus.) Ei, sind ei ole kahjuks kuulda. Me proovime kohe siitpoolt väikese paranduse teha, vaatame, kas meil see õnnestub. Oota hetk. Nii, proovi nüüd uuesti. Eduard, ole hea, proovi rääkida. (Eduard Odinets: “Kas mind on kuulda?”) Jaa, nüüd oled kuulda. Palun! Jaa, sind on kuulda. Ole hea, räägi! Nii, kas sina ei kuule nüüd meid? Ole hea, me kuuleme ja näeme sind. Palun küsimus!”

11:07 Eduard Odinets: “Jaa, isegi siin majas olles tundub, et on mingid probleemid ühendusega.”

11:27 Peeter Ernits: “Hea juhataja! Hea peaminister! Kõigepealt head paranemist, aga tegelikult vaadake selle peale ka, kui vigane on ka digiriik, digitiiger.”

11:32 Aseesimees Hanno Pevkur: “Henn Põlluaas, palun! Henn, me praegu ei kuule sind ja kuna me ka ei näe, siis ma ei oska öelda, kas sa räägid meiega või ei räägi. Ole hetkel liinil, me proovime teha ühe väikese täpsustuse sinu seadetes. Proovime nüüd, Henn! Kahjuks tundub, et su internetiühendus on natukene kehvakene, et pilt on hangunud. Proovime uuesti! Me ei saa praegu Riigikogu esimehega ühendust. Võtame Leo Kunnase, palun.”

11:40 Urmas Reitelmann: “Aitäh, härra eesistuja! Proua peaminister! Hakatuseks tuleb jällegi tõdeda, et tänane hommik tõestas veel kord, et Eesti digivõimekusele ei ole maailmas midagi vastu panna.”

See viimane repliik ütles tõesti kõik.

Allikas: stenogrammid

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused