Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Riigikogus sai selgeks, et Reformi- ja Keskerakond tahavad Eesti alad Putinile endiselt ära kinkida

-
02.05.2022
Üks levinumaid arvamusi piirilepingust.
© UU

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond esitas Riigikogu otsuse „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele võtta tagasi allkiri 18.02.2014. a. alla kirjutatud Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vaheliselt piirilepingult” eelnõu esimesele lugemisele, see läheb arutusele teisipäeval, kuid juba esmaspäeval selgus, et Reformi- ja Keskerakonna koalitsioon tahab Petserimaa ja Narvataguse loovutamise osas Venemaaga suhteid hoida.

Esmaspäeval arutati nimelt seda, kas eelnõu vajab kehtima hakkamiseks lihthäälteenamust või 51 saadiku häält. Kuna allkirja tagasivõtmise eelnõu ei nõua endas mõnda seadusemuudatust ja ei kaasa endas eelarvelisi kulusid, leiab EKRE, et piisama peaks lihthäälteenamusest.

Valitsuskoalitsiooni saadikud aga nõuavad 51 hääle varianti – see annaks neile võimaluse eelnõu põhja lasta, jäädes hääletamisest üldse kõrvale ning seega ei paistaks Reformi- ja Keskerakond sellena, kes nad tegelikult on, ehk Kremli hääletorudena.

Nii otsustas Riigikogu häälteseisuga 59-27, et Reformi- ja Keskerakonnale antakse võimalus allkirja tagasivõtmine lepingult Venemaaga põhja lasta – miks muidu oli vaja protseduur nii raskeks teha.

Praeguses olukorras oleks Venemaaga sõlmitud piirileppest loobumine väga oluline samm, sealhulgas sümboolne, mis näitaks, et Eesti riik ei tee agressoriga mingeid tehinguid. Reformi- ja Keskerakond aga ei soovi Putini-Venemaaga suhteid katkestada, veelgi enam, nad on endiselt nõus 10% Eesti aladest Kremlile loovutama.

Teisipäeval tasub jälgida Riigikogu ülekannet, et veenduda, kas Reformi- ja Keskerakond ikka tahavad Venemaaga lepingulised suhted lõpetada või kavatseb Kaja Kallase valitsus jätkuvad Tartu rahu järgse Eesti Vabariigi aladega äritseda.