Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riigikontroll: majandusministeerium ei ole kiire interneti viimisega maale toime tulnud

15.02.2022
Majandusministeerium korraldab asendustegevusi.
© Uued Uudised

Kiire interneti viimine maapiirkondadesse on jäänud seatud eesmärkidest oluliselt maha ning majandusministeeriumi plaan ehitada ühendusi sooviavaldusi arvestamata ja võimalikult odavalt, ei ole raha tõhus kasutus, märgib riigikontroll.

Vaatamata eraldatud 35 miljonile eurole ja lairibavõrgu arendamise erinevatele meetmetele on kiire interneti kättesaadavus turutõrkepiirkondades jäänud seatud eesmärkidest oluliselt maha, leiab riigikontroll oma täna avaldatud auditiaruandes.

Siht viia kiire ehk vähemalt 30 Mbit/s kiirusega internet kõigi Eesti inimesteni on nihkunud 2015. aastalt esialgu 2020. aastale ja nüüdseks juba 2030. aastale. Samuti kavandati, et 2020. aastaks on ülikiire ehk 100 Mbit/s või suurema kiirusega kaabliga interneti kasutajalepinguid 60 protsenti kõigist kasutajalepingutest. Tegelikkuses on sellise kiirusega vaid veerand lepingutest.

Riigikontrolli hinnangul tuleks ministeeriumil koostada realistlik plaan, juurdepääsuvõrgu rajamisele tuleks seada selged prioriteedid ning ehitada ühendusi esmajärjekorras piirkondadesse, kust on laekunud enim sooviavaldusi.