Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Riigimeedia näitas venelastele jälle vastupidist pilti

-
25.04.2022

Kui Venemaa eriteenistuste, Vene saatkonna, siinsete putinistide ja Eesti venekeelse meedia poolt õhutatud pronksiöö lõppes ja kõik nägid, mida saatsid Tallinnas korda vene lippudega marodöörid, siis oli kibekähku leiutatud ja lendu lastud selgitus: eesti pealinna rüüstasid hoopis eestlased ise, et siis süüd venemaameelsetele veeretada.

Sama aju sünnitatud on ka nüüdsed Kremli versioonid, mille kohaselt on ukraina lapsed ja naised ise ennast ära vägistanud, läbi peksnud, põlema pannud, tankiga üle sõitnud ja massihaudadesse ajanud. Aga tänase päevanigi paljud foorumites ja ka vene meedias vastavad meeldetuletustele Tallinnas toimunud marodööride öö kohta: need olid ju eestlased ise!

Aga soov veeretada kõik eestlaste kaela on hävimatu – Toom ja Jufereva halavad kogu aeg, et venelasi siin diskrimineeritakse ja et just venekeelne elanikkond on ohver, mitte niivõrd ukrainlased. Toom väitis kogunisti, et vägistamine sõja ajal on loogiline ja vältimatu.

Eesti riik annab pidevalt lisaraha venekeelsele meediale, et see hoiaks venelasi kursis sellega, mis tegelikult toimub. Äsja eraldati selleks otstarbeks järjekordsed miljonid.

Ja ERR avaldaski vene keeles uudise võimalikest provokatsioonidest 9. mail, mis oli lühendatult tõlgitud eesti keelest. Mõlemad variandid on kõnekalt illustreeritud: eestikeelses on pildil provokatsioonide allikana Georgi lindid, venekeelses aga odinlase selg. Ehk venelastele näidatakse provokaatoritena eestlasi.

ERR ka vassib äärmiselt ebaprofessionaalselt, sest Odini sõdalastel pole ju mitte mingit pistmist 2007. aasta pronksiöö tähtpäevaga: see liikumine tekkis Eestis alles 2016. aastal, ehk 9 aastat hiljem.

Nii see venekeelne meedia töötab juba 30 aastat: vassitakse ja valetatakse. Ja saab selle eest pidevalt raha juurde.

Ivan Makarov