Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Riigireetja privileegid – tema vabastamist arutatakse avalikkuse eest varjatult

-
22.12.2021
Harju maakohus
© UU

On kummaline, kui Eesti riigi vastu spioneerinud tegelase ennetähtaegset vabadust üldse arutatakse, veel kummalisem aga, kui seda tehakse suletud uste taga.

BNS vahendab: Harju maakohus kuulutas kolmapäeval riigireetmises ja asutusesisese teabe Venemaa Föderatsiooni sõjaväeluurele GRU edastamises süüdi mõistetud Pjotr Volini ennetähtaegset vanglast vabastamise arutamise kinniseks. Kohus rahuldas kaitsja taotluse ja kuulutas istungi kinniseks 67-aastase Volini eraelu ja terviseandmete kaitseks.

Eesti kohtusüsteem on seega riigireeturi osas õilis – tema eraelu ja terviseandmed on tähtsamad kui avalik huvi. Või ei taheta hoopiski, et ühiskond teada saaks, millega kohtulikel aruteludel opereeritakse?

2019. aasta veebruaris mõistis Harju maakohus riigireetmises ning asutusesisese teabe välisriigile edastamises süüdi endise kaitseväelase, toona 38-aastase Deniss Metsavase ja tema isa Pjotr Volini. Kokkuleppemenetluses mõistis kohus Metsavasele 15 aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse ning Volinile kuueaastase vangistuse.

See riigireetmise juhtum süübis ühiskonna mällu ennekõike sellega, et kui EKRE nõudis pärast sedavõrd räiget spionaažijuhtumit kõigi sovjetliku taustaga inimeste põhjalikumat uurimist enne nende lubamist kõrgendatud riskiga riigiametisse, siis peaminister Jüri Ratas ja president Kaljulaid olid väga selle vastu, väites, et needki olevat “oma inimesed”.