Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Riigivaenajad kraapisid kommunismiohvrite memoriaalile viisnurgad

-
30.05.2020
Kommunismiohvrite memoriaali mõnitamine viitab juba selgele riigivastasusele. Pilt on illustratiivne.
© Reuters/Scanpix

Eesti Mälu Instituut tegi reedel politseile kuriteoteate, sest vandaalid kraapisid kommunismiohvrite memoriaali seina mustale pinnale viisnurki ning tegid muid kritseldusi.

“Tegemist on kõigile kommunistliku Nõukogude Liidu poolt represseeritud Eesti inimestele pühendatud mälestuspaigaga,” sõnas Eesti Mälu Instituudi teavituse ja koostöö valdkonna juht Sergei Metlev. “See on ühtlasi sümboolne hauatähis, kuna suur osa ohvritest puhkab nimetutes haudades teadmata paigus. Memoriaal hoiab põlvkondade vahelist sidet ning säilitab meie ajalookogemust, seepärast on selline sodimine eriti jälk. Palume kõigil, kellel on infot rikkumise kohta, võtta ühendust politseiga ning teatada, kui märkate memoriaalis midagi kahtlast.”

“Tasub mõelda, kuidas paremini kaitsta memoriaali süüdimatute vandaalide eest. Sõltumata sellest, kas tegu on rumala huligaanitsemise või pahatahtliku provokatsiooniga, ootame, et sodija isik seekord tuvastatakse,” lisas Metlev.

Eelmine sarnane juhtum fikseeriti 2018. aasta novembris. Karistusseadustiku paragrahv 149 lõige 1 näeb ette surnule püstitatud mälestusmärgi rüüstamise eest rahatrahvi või kuni üheaastase vangistuse.

Eesti Mälu Instituut tegeleb totalitaarsete režiimide kuritegude uurimis- ja teavitustöö kõrval Eesti kommunismiohvrite andmete kogumise ja täpsustamisega, kajastades seda jooksvalt elektroonilises memoriaalis aadressil www.memoriaal.ee. Selgunud ohvrite nimed kantakse mälestusseinale lisatahvlitega. (BNS)