Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Riigivargus haridusministeeriumis: kantsleri pugejalik omavoli maksis maksumaksjatele tuhandeid eurosid

-
10.06.2017
Laadime sisu...

Keskerakondlase, kohalikel valimistel Nõmme esinumbrina kandideeriva Mailis Repsi juhitava ministeeriumi töötajatele jääb arusaamatuks, et raha, mida nad kulutavad, ei tule “seinast” ega kuulu neile.Hiljuti kirjutas Õhtuleht, kuidas märtsikuus hankis haridusministeerium asutusele nelikveolise Mercedes-Benzi mikrobussi. Õhtulehele põhjendas ministeeriumi ametnik, et bussi oli vaja töösõitudeks. Pisut hiljem ilmnes, et tegelikult veetakse selle maastikul ja libeda teega eriti hästi juhitava masinaga minister Repsi lapsi hommikul kooli ja õhtul koju. Ka minister sõidab lastega hommikuti kaasa. Luksuslik, 140kilovatise võimsusega diiselmootoriga buss maksis pisut alla 52 000 euro. Eestis registreeriti pisibuss uuena tänavu 10. märtsil.

Võrdluseks, kuidas riik käitub ettevõtjatega, kui nad teeksid samasuguse liigutuse. Riigiprokuratuur on juba mitme aasta vältel teinud eurotoetusi taotlevate ettevõtjate elu kibedaks karistusseadustiku soodustuskelmuse paragrahviga. Kui ettevõtja taotleb KIK-ist, PRIA-st või EAS-ist euroraha mingi investeeringu tegemiseks – seadme ostuks vms -, siis peab ta väga täpselt selgitama, mida ja milleks soovib osta.

Kui tagantjärele ilmneb, et tegelikult ostis ettevõtja midagi muud ja mingiks muuks otstarbeks, lendab talle keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo kraesse ja ettevõtja läheb kriminaalsüüdistusega kohtu alla. Keskerakondlase Repsi juhitav ministeerium ostis töösõitudeks hinnalise bussi, millega veetakse igapäevaselt ministri lapsi, kuid seni ei ole riigiprokuratuur ministeeriumi kantsleri Tea Varraku või mõne teise ministeeriumi töötaja suhtes kriminaalasja algatanud.

Kuku raadio “Keskpäevatunnis” rääkisid saatejuht Priit Hõbemägi, Eesti lihatööstuse juhatuse esimees, endine ajakirjanik Mart Luik ja eurosaadik Indrek Tarand aga haridusministeeriumi kantsleri Tea Varraku veelgi pugejalikumast käitumisest.

Haridusministeerium kinkis järjekordse lapse sünnitanud Repsile 1800 eurot maksnud õlimaali. Esialgu kavatseti Repsile kinkida mängukaru ja õnnitluskaart, kuid viimasel hetkel ilmus ministeeriumi värske kantsleri Tea Varraku nõudmisel kingituste sekka ka kunstnik Ivika Luiski 1800 eurot maksev õlimaal. 1800 euro suuruse kingituse puhul jääb erisoodustusmaks 1200 euro kanti ehk Repsile tehtud kink läks haridusministeeriumile maksma kokku ligi 3000 eurot.

Kuna maali maksis kinni ministeerium, kannab esitatud arve ka Varraku allkirja. “Oleme oma ministri üle väga uhked,” põhjendas Varrak maksumaksja raha eest tehtud kallist kingitust, kirjeldas Postimees toimunut.

Indrek Tarandi meelest on Varraku käitumine absoluutselt “out of date”. Priit Hõbemägi lisas, et Varraku käitumine jätab täpselt sellise mulje, et kantsler tänab ministrit isiklikult selle eest, et sai nii lugupeetud töökoha. “Tea Varrakule ütleksin niimoodi, et me jätame ta rahule ainult sel juhul, kui ta maksab oma palgast ministeeriumi eelarvesse selle maali ostuks kulunud raha tagasi,” lubas Hõbemägi.

Mart Luik lisas, et ministeeriumite töötajad ei saa järjepidevalt aru, et raha, mida nad käsutavad, ei kuulu neile.

UU